Remonty, bieg i spotkanie wigilijne. Będą zmiany w organizacji ruchu

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Ratusz zapowiada, że drogowcy będą kontynuowali prace na buspasie w alei Stanów Zjednoczonych. W miniony weekend naprawiali nawierzchnię na jezdni prowadzącej w kierunku Grochowa. W tę sobotę rozpoczną frezowanie buspasa, z którego korzystają autobusy jadące w stronę centrum. Prace będą toczyły się na odcinku od Kinowej do Saskiej.

Prace na Płockiej

W piątek wieczorem rozpoczną się prace związane z usuwaniem skutków awarii wodociągowej na Płockiej. Wodociągowcy zajmą wschodnią jezdnię około godziny 22. Ruch zostanie przywrócony w poniedziałek 16 grudnia około godziny 4.

Oznacza to, że kierowcy nie będą mogli przejechać Płocką od Wolskiej w kierunku Górczewskiej. By ominąć wyłączony z ruchu odcinek, należy przejechać ulicą Młynarską. Taką trasą objazdową będą kierowane autobusy linii 102, 103, 136 i 520, ale tyko te jadące w kierunkach: Młynów, Metro Młociny, Płocka-Szpital. W przeciwnym kierunku ruch będzie odbywał się bez utrudnień.

Remonty w dzielnicach

Ratusz ostrzega, że prace drogowe zaplanowały też urzędy dzielnic. "W najbliższych dniach nową nawierzchnię zyskają ulice na Woli, Bielanach i we Włochach" - zapowiadają urzędnicy.

Na Woli kierowcy muszą uważać na wyłączenie z ruchu i parkowania ulicy Baltazara. Zmiany potrwają do środy, 18 grudnia. Natomiast od piątku (13 grudnia) przez najbliższy tydzień zamknięta dla ruchu będzie ulica Hajoty na Bielanach. Wyłączenie dotyczy odcinka pomiędzy ulicami Schroegera i Kasprowicza.

We Włochach prace ruszą w poniedziałek 16 grudnia. Od godziny 6 drogowcy będą pracować na ulicy Obrońców Pokoju. Urzędnicy ostrzegają, że do 28 grudnia będzie ona nieprzejezdna na odcinku od Zdobniczej do ulicy Łuki Małe.

Białołęcki Bieg Wolności

Mieszkańcy Białołęki powinni przygotować się na utrudnienia związane z piątą edycją Białołęckiego Biegu Wolności. Ulice na jego trasie będą zamykane od godziny 12. Organizatorzy będą je sukcesywnie otwierali, gdy uczestnicy pokonają już dany odcinek trasy. Całkowite przywrócenie ruchu ma nastąpić około 14.

Trasa biegu prowadzi ulicami w okolicy Zakładu Karnego i Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Biegacze wystartują z ulicy Ciupagi i dalej będą poruszać się ulicami: Ornecką, Borecką, Łosia, Smugową, Jeżową, Waligóry, Zegarynki do mety na Ciupagi.

Trasa Białołęckiego Biegu Wolnościbiegwolnosci.waw.pl

Zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu

W sobotę po południu na Krakowskim Przedmieściu zaplanowane są dwa zgromadzenia publiczne.

Pierwsze z nich odbędzie się przed pomnikiem Jana Kilińskiego przy ulicy Kilińskiego. Jego uczestnicy zamierzają przejść później przez Podwale na plac Zamkowy i dalej Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem na skwer Stanisława Wisłockiego. Organizatorzy zgłosili jego przebieg w godzinach 16-19.

Drugie rozpocznie się około godziny 16.15 przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego. Może potrwać nawet do godziny 21.

W tym czasie pasażerowie mogą spodziewać się utrudnień w kursowaniu autobusów. Jeśli nie będzie możliwości przejazdu, autobusy linii 102105111116128175178180222503518 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Z kolei w niedzielę, 15 grudnia, na Ząbkowskiej odbędzie się  XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Przez cały weekend fragment ulicy z charakterystyczną kamienną nawierzchnią oraz pozostałościami torów tramwajowych zmieni się w deptak. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w nocy z piątku na sobotę. Przestaną obowiązywać w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Kierowcy będą mogli ominąć wyłączony z ruchu odcinek Ząbkowskiej, jadąc ulicą Brzeską i Białostocką do Targowej. Druga opcja to przejazd Brzeską lub Markowską do Kijowskiej i Targowej.

"Autobusy linii 138 do Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską. Natomiast autobusy linii 170 oraz nocnych N16 i N66 - w kierunku ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego - będą jeździły ulicami Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę będą kursowały Targową do Kijowskiej i skręcają w Markowską" - zapowiada ratusz.

Informowaliśmy także o awarii ciepłowniczej i utrudnieniach na Sadybie:

Awaria ciepłej wody na Mokotowie. Prace trwają

Prace na Powsińskiej w czwartek wieczorem (wideo bez dźwięku)Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/9

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/pm