Najnowsze

Prace na torach, budowie metra i ulicach. Spore utrudnienia w weekend

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl.Przebudują niebezpieczne skrzyżowanie

W piątek budowniczowie metra zmienią organizację ruchu na Górczewskiej przy centrum handlowym. Będą też weekendowe frezowania oraz prace na torach. Szykują się zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej. Będą też objazdy dla kierowców

W piątek około godziny 22.00 wykonawca budowy drugiej linii metra wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na Górczewskiej w rejonie budowanego szybu dla tarcz TBM.

Jak informuje ratusz, kierowcy jadący od strony ulicy Księcia Janusza znowu będą mogli dojechać do centrum handlowego. Jednak na odcinku pomiędzy Góralską a wschodnim wjazdem do centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) ruch będzie się teraz odbywał dwoma pasami. Jeden z nich będzie służył do skrętu na teren centrum handlowego, a drugim prosto - w kierunku Bemowa - pojadą tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle.

Utrudnienia na Górczewskiej um

Frezowanie na Białołęce

W weekend drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię ulic Ołówkowej i Parowozowej na Białołęce. Od piątku, od godziny 22.00 do poniedziałku około 4.00 rano zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od Polnych Kwiatów do Wałuszewskiej. Połączenie z Ołówkową stracą ulice Piskląt i Insurekcji – wytyczone zostanie tymczasowe połączenie Wałuszewskiej z Insurekcji.

Objazd zostanie poprowadzony ulicą Polnych Kwiatów. Autobusy linii 176 i N64 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Bohaterów – Klasyków – Fletniowa – Parcelacyjna – Jeżowskiego.

Objazdy na Białołęce um

Grójecka: prace na torowisku

Z utrudnieniami pasażerowie komunikacji miejskiej oraz kierowcy muszą się też liczyć na Grójeckiej. Od początku tygodnia Grójecką i aleją Krakowską nie kursują tramwaje. Zmieniły się trasy składów linii: 7, 9, 15 i 25, a kursowanie tramwajów linii 14 zostało zawieszone. Pasażerów wożą autobusy linii zastępczej Z-9.

- Wstrzymanie ruchu tramwajów umożliwia przeprowadzenie prac na przejazdach przez torowisko. Tramwajarze wyremontują dwa przejazdy. W pierwszej kolejności, od soboty, zamknięty będzie przejazd przy Dickensa. W tym czasie nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z Grójeckiej w Dickensa - za skrzyżowaniem, po jego południowej stronie, zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka – informuje Karolina Gałecka rzeczniczka ratusza.

Natomiast jadący Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo. W kolejnym etapie, od 13 do 21 lipca, prace przeniosą się na przejazd przy Korotyńskiego. Także wtedy za skrzyżowaniem będzie tymczasowa zawrotka.

Objazd na Grójeckiej um

Zakres przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory.

Jak przekazuje ratusz, w poniedziałek, 6 lipca, około godziny 8.00 wykonawca prac zamknie obydwie zawrotki przez torowisko na wysokości Racławickiej, a ruch skieruje na tymczasowy przejazd wybudowany po północnej stronie skrzyżowania – kierowcy jadący Grójecką z obydwu kierunków będą mogli tu zawrócić.

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WTP