Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Prace na torach, budowa metra i frezowanie. Kilka dni utrudnień

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace na GórczewskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPrace na Górczewskiej

Na Woli, Bródnie i w centrum - ratusz poinformował o zmianach, z którymi muszą w najbliższych dniach liczyć się kierowcy. Utrudnienia nie ominą pasażerów komunikacji miejskiej.

Ratusz przypomina, że w środę wieczorem wprowadzono zmiany na ulicy Górczewskiej. Wykonawca wolskiego odcinka metra wymienia nawierzchnię jezdni pomiędzy ulicami Deotymy i Ciołka. Wyłączony z ruchu jest pas do skrętu w prawo w Deotymy dla jadących od strony centrum (skręt odbywać się będzie z sąsiedniego pasa).

Za skrzyżowaniem kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas do jazdy prosto – dwa pozostałe są wyłączone. Kierowcy jadący od strony Bemowa dojeżdżając do skrzyżowania z Deotymy mają do dyspozycji tylko dwa pasy ruchu – jeden do skrętu w Elekcyjną, drugi do jazdy prosto. Nie mogą skręcić w Deotymy.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 1 września.

Zmiany na Rembielińskiej

Ratusz zapowiada powrót tramwajów na ulicę Rembielińską, ale wcześniej ostrzega przed utrudnieniami. - Żeby tramwaje ponownie mogły pojechać swoimi podstawowymi trasami, konieczne jest zdemontowanie rozjazdu, który umożliwiał zmianę kierunku składom linii 1 – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

W sobotę i niedzielę wyłączony zostanie ruch tramwajowy w ciągu ulic: św. Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińskiej i Annopol. Tramwaje linii 1, 3 i 4 zostaną skierowane na trasy zmienione: 

Zmiany na Bródnie um

1: Banacha – … – most Gdański – Starzyńskiego – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – … – Banacha,

3: Gocławek – … – 11 Listopada – rondo Żaba – Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa-ZOO,

4: Wyścigi – … – 11 Listopada – rondo Żaba –Starzyńskiego – 11 Listopada – … – Wyścigi.

Pasażerowie mogą pojechać zastępczą linią autobusową Z-1 na trasie: Żerań Wschodni – Annopol – Odlewnicza – Marywilska – P. Wysockiego – Bartnicza – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Rondo Żaba.

Od poniedziałku, 31 sierpnia, na swoje podstawowe trasy wrócą tramwaje linii: 1, 3, 4, 25 i 41. Tego dnia przestaną kursować autobusy linii zastępczej Z-1. Zmiany będą również dotyczyły pieszych i rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie odbywał się po zachodniej stronie skrzyżowania. Ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie skrzyżowania zostanie zlikwidowany.

Frezowanie ronda Czterdziestolatka

Ponadto ratusz zapowiedział, że przez cały weekend potrwa wymiana nawierzchni ronda Czterdziestolatka przy Dworcu Centralnym. Prace rozpoczną się w piątek o godzinie 22 i potrwają do poniedziałku do godziny 4. Wymiana nawierzchni ronda jest związana z modernizacją alei Jana Pawła II. Wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie Alej Jerozolimskich na odcinku od ulicy Emilii Plater do Lindleya.

Urzędnicy zastrzegli, że kierowcy jadący od strony centrum będą musieli skręcić w prawo lub w lewo w ulicę Emilii Plater – dalej prosto utrzymany będzie wyłącznie dojazd do parkingu przed budynkiem Dworca Centralnego (od strony ul. E. Plater). Z kolei jadący od strony placu Zawiszy będą musieli skręcić na plac Starynkiewicza. Z ulic Żelaznej i Lindleya będzie można pojechać tylko prosto lub w kierunku placu Zawiszy.

Objazd zamkniętego odcinka alei Jana Pawła IIZDM

Jak dodali, zamknięte będą także "dolne" jezdnie ulic Chałubińskiego (od ul. Wspólnej) i al. Jana Pawła II (od zjazdu do tunelu prowadzącego na pętlę autobusową przy Dworcu Centralnym).

Ulica Nowogrodzka od strony ulicy Emilii Plater będzie kończyła się ślepo przed ulicą Chałubińskiego, a na odcinku pomiędzy ulicą Lindleya i Chałubińskiego zostanie odwrócony kierunek ruchu – ruch będzie odbywał się w kierunku ulicy Chałubińskiego. Ruch w ciągu alei Jana Pawła II i ulicy Chałubińskiego odbywał się będzie wiaduktami nad Alejami Jerozolimskimi.

"Objazdy zamkniętych relacji zostaną poprowadzone ulicami: Towarowa – Prosta – E. Plater, Świętokrzyska – Marszałkowska, al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – Koszykowa – W.H. Lindleya" - wskazał ZDM.

Autobusy na obajzdach

W czasie prac na rondzie Czterdziestolatka autobusy linii 109 w kierunku Torwaru pojadą ulicami Świętokrzyską i E. Plater. Autobusy linii 127, 128, 158, 175 i 521 zostaną skierowane na objazd ul. Świętokrzyską. Autobusy linii: 131, 501, 519, 522, 525 w kierunku Dworca Centralnego będą kursowały ulicami: E. Plater, Świętokrzyską i al. Jana Pawła II do tunelu prowadzącego na pętlę przy Dworcu Centralnym.

Autobusy linii 174 i 200 pojadą wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi – pojazdy linii 174 pojadą ulicami Świętokrzyską i E. Plater, a linii 200 zawrócą na rondzie ONZ i pojadą tunelem do Dworca Centralnego. Autobusy linii 504 i 517 w kierunku Dworca Centralnego pojadą ulicami: Towarową, Prostą, al. Jana Pawła II i dalej tunelem na pętlę, a w przeciwnych kierunkach wrócą ulicami: E. Plater, i Świętokrzyską, Prostą i Towarową.

Swoje trasy zmienią również autobusy linii nocnych: N11, N16, N22, N24, N25, N32, N34, N35, N36, N38, N37, N41, N42, N43, N45, N61, N66, i N72, N85, N88, N91 i N95. Utrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl