Ustawianie i demontaż dźwigów, później prace wodociągowców. Utrudnienia w czterech dzielnicach

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockDwie ulice będą zamknięte z powodu robót przy dźwigach (zdjęcie ilustracyjne)

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na weekendowe utrudnienia na Woli i w Śródmieściu. W związku z ustawianiem i demontażem dźwigów z ruchu wyłączone zostaną dwie ulice. Natomiast po niedzieli wodociągowcy planują rozpoczęcie prac na Ochocie i w Wawrze.

Na sobotę wyznaczono prace związane z montażem dźwigu na Wschowskiej. Ulica zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od Ordona do Władysława Warneńczyka. Zamknięty odcinek będzie można ominąć ulicą Jana Kazimierza.

Tego samego dnia niemożliwy będzie przejazd Koszykową pomiędzy placem Konstytucji a Mokotowską. W planach jest usunięcie dźwigu rozstawionego na jezdni na czas remontu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy. Objazd zostanie poprowadzony Piękną.

Ponadto, ze względu na planowane zgromadzenie publiczne w alei Szucha od godziny 12 do 14 mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 222. - W przypadku braku możliwości przejazdu, autobusy będą kursowały objazdem ulicami: Bagatela i aleje Ujazdowskie - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Niedzielny marsz

W niedzielę rano odbędzie się z kolei marsz, którego trasa wiedzie ze Śródmieścia na Wolę. Jego uczestnicy około godziny 9 wyruszą z placu Teatralnego i przez ulicę Ossolińskich, Krakowskie Przedmieście, Świętokrzyską, Prostą, Kasprzaka przejdą na Brylowską.

Ratusz ostrzega, że w trakcie przemarszu mogą pojawić się utrudnienia w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Prace wodociągowców

W Wawrze nadal trwa budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Po weekendzie wykonawca robót zamierza zamknąć wlot Prasowej od strony Mozaikowej. Utrudnienia rozpoczną się w poniedziałek około godziny 11.

Powodem zmian w organizacji ruchu jest konieczność włączenia magistrali wodociągowej w Mozaikowej do instalacji wybudowanej w ramach POW. Prace mają potrwać około trzech tygodni.

Dwa dni później, w środę 12 lutego, ruszą prace wodociągowe na Ochocie. Będą one wstępem do rozpoczęcia przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej.

Wodociągowcy będą pracowali na Grójeckiej na odcinku od wiaduktu kolejowego do Korotyńskiego. Urzędnicy zastrzegają, że nie dojdzie jednak do zapowiadanego zamknięcia jednej z zawrotek w pasie dzielącym jezdnie. Deklarują też, że planowane roboty nie będą powodowały utrudnień w ruchu.

Czytaj więcej o remoncie niebezpiecznego skrzyżowania na Ochocie:

Po trzy pasy ruchu w każdym kierunku przy skrzyżowaniu Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl