Najnowsze

Dwumetrowy wąż między samochodami. "Postanowił pozwiedzać Warszawę"

Najnowsze

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dwumetrowy wąż pełzał pomiędzy samochodami

Na jednej z ulic Pragi Południe, między samochodami pełza dwumetrowy gad. Zgłoszenie takiej treści dotarło do stołecznej straży miejskiej w czwartek wieczorem.

"Kiedy strażnicy dotarli na miejsce, okazało się, że bliżej nieokreślony przez mieszkańców "stwór" wędruje gdzieś pomiędzy autami zaparkowanymi przy ul. Osieckiej. Strażnicy musieli się nieźle nagimnastykować, by go odnaleźć" - informuje straż miejska.

Schował się pod samochodem

Jak podaje dalej straż, gad został w końcu namierzony pod zaparkowaną na ulicy toyotą. Zdążył już jednak schować się pod silnikiem samochodu. Gdy udało się go schwytać, okazało się, że to dwumetrowy wąż zbożowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli go za pomocą specjalistycznego sprzętu. Umieścili go w transporterze i przewieźli do Centrum CITES, które działa przy warszawskim zoo i zajmuje się egzotycznymi gatunkami zwierząt.

"Wąż zbożowy jest powszechnie hodowany w warunkach domowych, więc najprawdopodobniej znudziło mu się terrarium i postanowił pozwiedzać Warszawę. W ośrodku zajmą się nim specjaliści" - przekazała straż miejska.

Pisaliśmy też o łosiu, który pojawił się na Bielanach:

Akcja służb na Chomiczówce
Akcja służb na Chomiczówce Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska

Pozostałe wiadomości