Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zamknięty przejazd, wymiana nawierzchni i bieg. Zmiany w trzech dzielnicach

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDMWeekendowe prace drogowe w dwóch dzielnicach

Od piątku 22 listopada kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Na Targówku i w Wawrze drogowcy planują wymianę nawierzchni. Mieszkańców Grochowa czekają zmiany w parkowaniu związane z III Biegiem Olszynki Grochowskiej.

Przejazd przez tory na ulicy Zabranieckiej zostanie zamknięty na tydzień. Drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni w piątek 22 listopada. Zakończenie prac planują na 29 listopada. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

"Kierowcy jadący od strony Trasy Świętokrzyskiej nie będą mogli przejechać w stronę Rembertowa. Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 138 i N16 - w obu kierunkach pojadą ulicami Księcia Ziemowita, Rzeczną i Księżnej Anny" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

W piątek 22 listopada zamknięty zostanie także fragment ulicy Trakt Lubelski na odcinku od ulicy Płowieckiej do Klimontowskiej. Od godziny 22 do poniedziałkowego poranka (około godziny 4) potrwa tam awaryjna naprawa nawierzchni. Objazd wyłączonego odcinka poprowadzony będzie ulicą Widoczną do Lucerny oraz Wałem Miedzeszyńskim do ulicy Kadetów.

Biegacze na Grochowie

Urząd dzielnicy Pragi Południe organizuje w ten weekend obchody 189. rocznicy wybuchu powstania listopadowego. Z tej okazji odbędzie się między innymi III Bieg Olszynki Grochowskiej. W sportowej imprezie udział weźmie 700 dorosłych i 100 dzieci.

Start biegu będzie zlokalizowany na ulicy Szerokiej w rejonie Traczy. Uczestnicy pobiegną Szeroką, następnie przez Rezerwat Olszynka Grochowska i dalej ulicą Chłopickiego do mety na Szerokiej.

Między 11 a 14 ulica Szeroka będzie zamknięta dla ruchu, nie wolno będzie też na niej parkować. W godzinach 11.30 - 13.30 na Chłopickiego będzie obowiązywał ruch wahadłowy kierowany przez osoby uprawnione.

Po godzinie 10 rozpoczną się biegi dla dzieci. Punktualnie o 11 zaplanowano część oficjalną uroczystości przed Pomnikiem Bitwy pod Olszynką Grochowską. Około godziny 12 rozpocznie się bieg na pięć kilometrów. Kwadrans później na trasę wyruszą uczestnicy biegu na dziesięć kilometrów.

W piątek informowaliśmy o otwarciu dla pieszych wiaduktu na Postępu:

Wiadukt w Postępu otwarty dla pieszych
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/kk/b