Najnowsze

Radni dali zielone światło. Przy Inflanckiej powstanie Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
"Szpitale za chwilę utracą płynność finansową"
"Szpitale za chwilę utracą płynność finansową" TVN24
wideo 2/2
TVN24"Szpitale za chwilę utracą płynność finansową" (wideo z września)

Rada Warszawy zgodziła się na połączenie Szpitala Bielańskiego ze Szpitalem Specjalistycznym "Inflancka". Efektem przyjętej w czwartek uchwały będzie utworzenie Warszawskiego Instytutu Zdrowia Kobiet w budynku przy Inflanckiej. Placówka ma rozpocząć działalność wiosną przyszłego roku. Pacjentki będą mogły liczyć tam na kompleksową pomoc z zakresu ginekologii endokrynologicznej, geriatrycznej czy onkologicznej oraz na prowadzenie ciąży i leczenie niepłodności.

Oba szpitale są podmiotami podlegającymi pod urząd miasta. Ich połączenie było zapowiadane już kilka miesięcy temu.

Zgodnie z przyjętą przez Radę Warszawy uchwałą Szpital Bielański przejmie zadania realizowane dotychczas przez Szpital "Inflancka", w tym udzielanie świadczeń zdrowotnych, a także jego zobowiązania oraz mienie. Jednocześnie kierownik szpitala "nie wcześniej niż po upływie trzech miesięcy i nie później niż przed upływem pięciu miesięcy od dnia podjęcia uchwały, złoży wniosek o wykreślenie Szpitala 'Inflancka' z rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego oraz z Krajowego Rejestru Sądowego".

Nowy pomysł na "Inflancką"

W budynku przy Inflanckiej powstanie Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet. "Nowoczesna placówka, która powstanie już w przyszłym roku w budynku szpitala 'Inflancka' zapewni specjalistyczną opiekę medyczną, między innymi w zakresie położnictwa, patologii ciąży, diagnostyki i terapii płodu, leczenia niepłodności, endokrynologii ginekologicznej, ginekologii onkologicznej, operacyjnej, geriatrycznej czy zespołu zdrowia psychicznego" - napisała w mediach społecznościach wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

Jak zaznaczyła, będzie to pierwsza w stolicy tego typu, wielospecjalistyczna placówka odpowiadająca na zmieniające się potrzeby współczesnych kobiet. "Będzie miejscem, które oprócz leczenia na najwyższym poziomie będzie także budowało naszą świadomość o zdrowiu współczesnej kobiety. Kierowana przez doświadczony personel medyczny, wyposażona w nowoczesny sprzęt. Miejsce na miarę XXI wieku!" - podsumowała wiceprezydentka i podziękowała radnym za oddane głosy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Placówka z większym potencjałem

Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet powstanie w wyniku połączenia tradycyjnego monospecjalistycznego szpitala położniczo-ginekologicznego z wielospecjalistycznym szpitalem miejskim. Ma zapewnić całościową opiekę potrzebom kobiet.

- Naszym celem jest, aby rozrzucone oddziały, czy to w szpitalu Bielańskim, czy "Inflancka", połączyć w zespoły. Każdy taki zespół lekarski będzie miał swoją poradnię zgodną ze swoim profilem działalności - powiedziała pod koniec września Kaznowska. Nowy podmiot ma mieć większe potencjał kadrowy, zaplecze sprzętowe i budżet na zakupy, a także silniejszą pozycję przy w ubieganiu się o finansowanie świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Uchwała zostanie ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego i wejdzie w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia.

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości