Najnowsze

1600 posiłków świątecznych dla warszawiaków. Potrzebni wolontariusze

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockZostań wolontariuszem i wesprzyj miasto w organizacji Warszawskiej Wigilii

Wycofanie społeczne na skutek pandemii to problem, z którym boryka się coraz więcej warszawiaków, szczególnie seniorów i osób z niepełnosprawnościami - przypomina stołeczny ratusz. I zachęca, aby takim osobom, w okresie świąt Bożego Narodzenia, pomóc. Jak? Warszawa potrzebuje kilkuset wolontariuszy, aby zorganizować Warszawską Wigilię z Dostawą. 

- Zachęcam do udziału w niezwykłym przedsięwzięciu – Warszawskiej Wigilii z Dostawą. Znajdźmy chwilę w przedświątecznym zamieszaniu i pomóżmy tym, którzy bez naszego wsparcia nie zjedzą tradycyjnych posiłków i nie poczują wyjątkowości Bożego Narodzenia. Mam nadzieję – do zobaczenia! – powiedziała wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra, wolontariuszka Warszawskiej Wigilii z Dostawą.

Kto może się zgłosić?

Stołeczny ratusz potrzebuje 100 wolontariuszy do pomocy przy pakowaniu paczek. Osoby, które się zgłoszą, muszą być dyspozycyjne przez cztery godziny w ciągu dnia i sprawne fizycznie. Potrzebnych jest też 300 osób mobilnych, z własnym transportem, pomagających w rozwożeniu posiłków na terenie Warszawy. Na rozwiezienie będzie czekać około 6000 paczek z jedzeniem.

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę www.ochotnicy.waw.pl lub bezpośrednio na adres e-mail: wol.warszawa@gmail.com. Do komunikacji z wolontariuszami posłuży aplikacja.

Warszawska Wigilia z Dostawą

Warszawska Wigilia z Dostawą to wspólne przedsięwzięcie m.st. Warszawy oraz Fundacji Wolne Miejsce przygotowane w odpowiedzi na potrzeby warszawiaków. Wielu z nich przez strach przed zarażeniem od miesięcy nie wychodzi z domów, a sytuacja finansowa innych znacząco się pogorszyła. Warszawska Wigilia z Dostawą adresowana jest właśnie do nich.

Na tvn24.pl informowaliśmy również o zbiórce dla migrantów:

Michałowo: władze gminy zorganizowały zbiórkę dla migrantów
Michałowo: władze gminy zorganizowały zbiórkę dla migrantów 05.10.TVN 24

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości