Masa Krytyczna na Dzień Matki. Zapraszają całe rodziny

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UM WarszawyZbiórka rowerzystów na placu Zamkowym

Rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej wyjadą wieczorem na ulice miasta. W ten piątek okazja jest szczególna. W Dzień Matki na przejazd zapraszają wszystkie mamy i całe rodziny. Przejazd wyruszy o godzinie 19 z placu Zamkowego.

Organizatorzy w sposób szczególny zachęcają do udziału w przejeździe wszystkie mamy. "W ten dzień na przejazd zapraszamy szczególnie nasze Mamy, Matki, Mamusie" - napisali na Facebooku. Namawiają też, by na przejazd przyjechać ze swoimi dziećmi – tymi małymi, jak i dużymi – by wspólnie sprawdzić, jak wygodnie i bezpiecznie można jeździć rowerem ulicami miasta.

- Dzieci na rowerach, rodzinne wyprawy rowerowe to inwestycja w zdrowie przyszłych pokoleń. Przypominamy, że na co dzień dziecko do 10. roku życia traktowane jest jako pieszy i nie może poruszać się ani po ulicy, ani po trasie dla rowerów, tylko po chodniku. A rodzice towarzyszący dziecku na swoich rowerach mają prawo w takiej sytuacji do jazdy po chodniku – oczywiście ostrożnie, z poszanowaniem pierwszeństwa pieszych – przypomina rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski.

Zbiórka rowerzystów na placu ZamkowymUM Warszawy

Trasa przejazdu

Uczestnicy tradycyjnie spotkają się pod kolumną Zygmunta na placu Zamkowym. Stamtąd o godz. 19.00 wyruszą na przejazd, który tym razem poprowadzi ulicami: Miodowa – Senatorska – pl. Teatralny – Senatorska – pl. Bankowy – al. "Solidarności" – Leszno – Młynarska – Obozowa – Płocka – Górczewska – rondo Szczepańskiego "Ziutka" – Górczewska - Jana Olbrachta – Redutowa – Wolska – rondo Lubomirskiego – Wolska – Płocka – Kasprzaka – Prosta – rondo Daszyńskiego – Towarowa – pl. Zawiszy – Raszyńska – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa – pl. Zamkowy.

Rowerzyści, liczącą nieco ponad 18-kilometrów, trasę pokonają w około dwie godziny.

Przejazd będzie zabezpieczać policja. Na trasie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu, które będą wpływać także na kursowanie komunikacji miejskiej.

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości