Warszawa w żałobie

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plOflagowany tramwaj

Opuszczona flaga na Ratuszu i przepasane kirem flagi na pojazdach komunikacji miejskiej - Warszawa symbolicznie łączy się w bólu z rodzinami ofiar sobotniej katastrofy kolejowej.

16 osób zginęło, a 58 zostało rannych. To dotychczasowy, tragiczny bilans zderzenia dwóch pociągów na trasie do Warszawy, pod Szczekocinami na Śląsku.

Ze względu na rozmiary katastrofy prezydent Bronisław Komorowski ogłosił żałobę narodową w dniach 5 i 6 marca. Flagi państwowe są opuszczone do połowy masztów, odwoływane są imprezy.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zarządziła opuszczenie do połowy masztów flag na lokalnych urzędach, oflagowanie pojazdów komunikacji miejskiej i odwołanie miejskich imprez. Zaapelowała też do organizatorów wszelkich imprez w stolicy o ich odwołanie lub ograniczenie.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy wraz z mieszkańcami stolicy składają wyrazy głębokiego współczucia rodzinom ofiar i poszkodowanym podczas tragedii kolejowej pod Szczekocinami. Warszawiacy są z Wami w tym nieszczęściu - czytamy w oświadczeniu po katastrofie.

Zarządzenie Ratusza w związku z żałobą

W związku z wprowadzeniem żałoby narodowej po tragicznej katastrofie kolejowej, Prezydent m. st. Warszawy zarządza w dniach 5 - 6 marca:

- opuszczenie do połowy masztu flagi m.st. Warszawy na budynkach zajmowanych przez Urząd m.st. Warszawy oraz jednostki organizacyjne m.st. Warszawy,- oflagowanie środków komunikacji miejskiej m.st. Warszawy flagami przystrojonymi kirem,- odwołanie wszelkich miejskich imprez o charakterze rozrywkowym.Wykonanie zarządzenia powierza się burmistrzom dzielnic m.st. Warszawy, dyrektorom właściwym biur Urzędu m.st. Warszawy i jednostek organizacyjnych m. st. Warszawy.Jednocześnie Prezydent m.st. Warszawy zwraca się z apelem do organizatorów wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym o ich odwołanie bądź ograniczenie.