Najnowsze

W sobotę otwarcie ogródków. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście deptakiem

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
Rafał Trzaskowski o atrakcjach w czasie Nocy Muzeów
Rafał Trzaskowski o atrakcjach w czasie Nocy Muzeów TVN24
wideo 2/2
TVN24Rafał Trzaskowski o atrakcjach w czasie Nocy Muzeów

Ruch kołowy na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie zostanie zamknięty w nocy z piątku na sobotę. Ma to związek z otwarciem ogródków gastronomicznych oraz przypadającą na sobotę Noc Muzeów. Kilka linii autobusowych zmieni trasy.

Nocą z piątku na sobotę część Traktu Królewskiego na odcinku od Miodowej do ronda de Gaulle'a zostanie zamknięta dla ruchu samochodów i autobusów komunikacji miejskiej. Ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście staną się deptakiem dla pieszych.

Noc Muzeów i otwarte ogródki

O zamknięcie dla ruchu pieszego fragmentu Traktu Królewskiego wnioskowała stołeczna Policja. Ma to związek z licznymi wydarzeniami kulturalnymi podczas odbywającej się w sobotę Nocy Muzeów i otwarciem ogródków gastronomicznych.

Od 15 maja lokale gastronomiczne mogą obsługiwać gości na zewnątrz, w ogródkach. Już od 29 maja będą mogli przyjąć klientów także w środku. Lokale będą jednak otwarte pod pewnymi warunkami. W przypadku działalności ogródków restauracyjnych, jak i lokali gastronomicznych będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny – maksymalnie 50 procent obłożenia lokalu, bezpieczna odległość i limit osób.

Służby, szczególnie w centrum miasta, spodziewają się wielu spacerujących. Zamknięcie ruchu na odcinku Traktu Królewskiego ułatwi zachować dystans i bezpieczną odległość pomiędzy spacerowiczami. Ruch samochodowy powróci w nocy z niedzieli 16 maja na poniedziałek 17 maja.

Zmiany tras autobusów

Zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy zmienią trasy i pojada objazdami. Autobusy linii: 111, 116, 180, 222, 503, 518 i M objadą zamknięty fragment Alejami Jerozolimskimi do Senatorskiej.

"Podobnie pojadą autobusy linii N44, dla których objazd będzie od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską. Również Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską i Królewską będą kursowały pojazdy 111" – poinformował Warszawski Transport Publiczny. Autobusy 128 i 175 do pętli Plac Piłsudskiego dojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku: Senatorską przez plac Piłsudskiego do Marszałkowskiej. Objazd dla linii 178 poprowadzony będzie Świętokrzyską, przez plac Małachowskiego do Senatorskiej.

"Podobnie, przez pl. S. Małachowskiego, pojadą autobusy linii 106, które na swoją trasę wrócą na ulicy Królewskiej. Ulicą Świętokrzyską będą kursowały również autobusy linii 102" – poinformował WTP. Zmieni się także trasa linii 901, w kierunku Dworca Centralnego, pojedzie trasą: Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, Królewska, Grzybowska, aleja Jana Pawła II.

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: I.Gmyrek / UM

Pozostałe wiadomości