Warszawa w teledysku na Euro

Warszawa

YoutubeOficjalny teledysk

W piątek zaprezentowano teledysk do oficjalnego hymnu Euro 2012. Śpiewa go niemiecka wokalistka Oceana, a w wideoklipie można zobaczyć napastnika reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, karaibskie plaże i Warszawę. Czy przebije popularnością wielki przebój Shakiry z mundialu 2010 pt. "Waka Waka"?

Lewandowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Z kolei mistrza świata w trikach piłkarskich Krzysztofa Golonkę znają już widzowie programu rozrywkowego "Mam Talent", emitowanego na antenie TVN.

Egzotycznie

Oficjalna piosenka Euro 2012 - "Endless Summer" - została zaprezentowana 2 grudnia 2011 roku, podczas losowania fazy grupowej Euro w Kijowie. W teledysku, wzorem "Waki Waki", widzimy wokalistkę tańczącą z karaibskimi tancerkami. Jest też widok na polskie miasta z lotu ptaka oraz rynek w Krakowie i Plac Zamkowy w Warszawie. Oceana śpiewa też na tle Stadionu Narodowego, na którym 8 czerwca zabrzmi pierwszy gwizdek.Muzyczna historia

Mistrzostwa Europy mają swoje oficjalne piosenki od 1992 roku. Największą popularność zdobyła ta z 1996 roku. Trzech komików w piosence pt. "Three Lions" śpiewała, że "futbol wraca do domu" przypominając historię angielskiej piłki. Cztery lata później hymnem był dyskotekowy utwór "Campione" w wykonaniu zespołu E-Type. W 2004 roku w Portugalii piosenkę nagrała Nelly Furtado, a na poprzednim turnieju w 2008 roku Jamajczyk Shaggy.

"Koko Euro Spoko"

Z kolei 2 maja W głosowaniu esemesowym Polacy wybrali oficjalny przebój reprezentacji narodowej. największą liczbę głosów zdobyły śpiewaczki z małej wsi Kocudzy położonej nieopodal Janowa Lubelskiego z piosenką "Koko Euro Spoko". Zespół składa się z samych kobiet w wieku 32 - 82 lata. Kobiety tworzą swój zespół już od 23 lat, a na swoim koncie mają wiele nagród. Jarzębina jest jednym z najbardziej znanych śpiewających grup wschodniej Polski.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

tvn24.pl/kcz