Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję budynku komunalnego. Będzie "powściągliwy w formie"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab
Źródło:
UM Warszawa
Miejskie mieszkania w Rembertowie

W Rembertowie powstanie budynek komunalny. Rozstrzygnięto konkurs na jego koncepcję.

Projekt budynku przy ulicy Cyrulików zakłada wybudowanie 24 lokali o zróżnicowanym metrażu - pięć mieszkań o wielkości ok. 28 metrów kwadratowych; dwa 32- metrowe, 12 mieszkań około 40- metrowych oraz pięć 50-metrowych. Każde z nich z balkonem lub tarasem.

"Celem konkursu było wyłonienie najlepszej pod względem wizualnym, użytkowym i ekonomicznym koncepcji architektonicznej budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami, garażami i miejscami parkingowymi, na potrzeby gminnego budownictwa społecznego w segmencie mieszkań komunalnych" - podaje stołeczny ratusz. 

- Bardzo się cieszę, że Rembertów, który ma stosunkowo niewielki zasób, bo nieco ponad 300 lokali komunalnych, wzbogaci się o 24 kolejne - mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

"Syntetyczna i powściągliwa w formie koncepcja"

Autorami zwycięskiego projektu są Damian Florczykiewicz i Mateusz Mindziak, którzy poza nagrodą finansową otrzymają zaproszenie do negocjacji, w celu udzielenia zamówienia na przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej inwestycji.

Jak podaje urząd miasta, "zwycięska praca charakteryzuje się syntetyczną i powściągliwą w formie koncepcją budynku mieszkalnego, umożliwiającego realizację obiektu cechującego się wysokim poziomem rozwiązań funkcjonalnych i architektonicznych".

"Ciekawa koncepcja zabudowy narożnej działki stwarza szansę na powstanie budynku niebanalnego, który w dyskretny sposób zaznaczając swoją obecność pozwoli wkomponować projektowany obiekt w istniejącą tkankę zabudowy Rembertowa. Dzięki zastosowaniu uskoków i tąpnięć w bryle budynku możliwe jest stworzenie atrakcyjnej i zróżnicowanej typologii mieszkań z tarasami, ogródkami zewnętrznymi" - czytamy dalej w komunikacie ratusza.

Realizacja inwestycji wyniesie 6,7 miliona złotych - i jak zapewnia ratusz - mieści się w zakładanym budżecie.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o budowie nowej szkoły na Gocławiu:

Będzie nowa szkoła na Gocławiu

"Na Pradze Południe długo nic nie budowaliśmy, jeśli chodzi o oświatę"TVN24
wideo 2/3

Źródło: UM Warszawa

ab