Kilka dni bez Powązkowskiej

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZDMPrace drogowe

Ulica Powązkowska, od Maczka do Krasińskiego, będzie frezowana. Prace potrwają od 7 do 11 czerwca. Na ten czas ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Również komunikacja miejska pojedzie inaczej.

W długi weekend czerwcowy, 7-11 czerwca, drogowcy sfrezują starą i ułożą nową nawierzchnię pomiędzy ulicą generała Maczka a ulicą Krasińskiego. Roboty rozpoczną się w środę, 7 czerwca, o godzinie 22.00.

W następnym etapie stołeczni drogowcy wymienią nawierzchnię na południowej jezdni Powązkowskiej pomiędzy Krasińskiego a Niemena.

Zmiany w organizacji ruchu

Obie jezdnie Powązkowskiej na remontowanym odcinku zostaną całkowicie wyłączone z ruchu. Z tego powodu jadący ulicą Maczka od Powstańców Śląskich na rondzie Ofiar Zbrodni Katyńskiej, nad trasą S8, nie pojadą prosto. Przed tym skrzyżowaniem zmieni się układ pasów. Jeden z pasów do jazdy prosto zmieni się w lewoskręt, drugi zostanie zamknięty – na zewnętrznych ruch będzie odbywał się bez zmian. Na samym rondzie obowiązywać będzie nakaz skrętu w lewo w aleją Armii Krajowej.

Zmiany w organizacji ruchu wystąpią także u zbiegu Powązkowskiej, Krasińskiego i Ficowskiego. Z żadnej z tych ulic nie będzie można wjechać na remontowaną Powązkowską. Na ulicy Krasińskiego wygrodzony zostanie skrajny prawy pas, a ze środkowego będzie można pojechać wyłącznie prosto, obok utrzymana będzie możliwość skrętu w lewo. Na Powązkowskiej od strony Rydygiera wygrodzony zostanie środkowy pas, a ze skrajnego prawego pasa będzie można tylko skręcić w prawo. Lewoskręt na tej jezdni pozostanie bez zmian.

Na remontowany odcinek Powązkowskiej nie będzie można także wyjechać z dochodzących do niej dróg osiedlowych.

Prace drogoweZDM

Wyznaczone objazdy

Podczas prac zamknięta zostanie zebra przez ulicę Powązkowską. Piesi będą kierowani do sąsiednich przejść.

Dla remontowanego odcinka Powązkowskiej wyznaczone zostaną objazdy aleją Armii Krajowej do ulicy Broniewskiego i dalej Krasińskiego lub Elbląską, Broniewskiego i alei Armii Krajowej.

Kierowcy będą mogli uniknąć utrudnień, kierując się do ulicy Okopowej, alei Jana Pawła II, ulicy Broniewskiego, alei Reymonta i Powstańców Śląskich.

Objazd ulicy Powązkowskiejinfoulice.um.warszawa.pl

Autobusy na objazdach

W związku z frezowaniem od środy, 7 czerwca, wieczorem do poniedziałku, 12 czerwca, rano zmienią się trasy linii autobusowych 103, 122, 180, 221 i 409.

Autobusy linii 103 zostaną skierowane na objazd ulicami Krasińskiego, Elbląską i Broniewskiego. Tak samo zaczną omijać utrudnienia autobusy linii 180 oraz 409 – dalej pojadą ulicami Galla Anonima i Kochanowskiego do Conrada, a 122 będzie kursowało Broniewskiego, aleją Armii Krajowej i generała Maczka. Od czwartku do niedzieli - od 8 do 11 czerwca - autobusy linii 221 będą jeździły wydłużoną trasą: Dworzec Gdański (L. Rydygiera) – Indrzejczyka – Rydygiera – Powązkowska – Krasińskiego do placu Wilsona.

Ulica Powązkowska na całym odcinku zostanie ponownie otwarta w poniedziałek, 12 czerwca około godziny 5.00. Wtedy autobusy linii 103122180221 i 409 wrócą na dotychczasowe trasy.

Prace drogoweZDM

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy także o remoncie ulicy Zajęczej

Remont ulicy Zajęczej
Remont ulicy Zajęczej Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości