Najnowsze

Czajnik miał trafić do celi. Strażnicy więzienni znaleźli w nim ukrytą heroinę i strzykawki

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP / tvnwarszawa.pl
Strażnicy więzienni udaremnili przemyt narkotyków w czajniku

Funkcjonariusze z aresztu śledczego w Warszawie-Służewcu udaremnili przemyt narkotyków. Podczas prześwietlania paczek dla osadzonych natrafili na czajnik, w którego dnie ukryto jasnobrązowy proszek i strzykawki. Badania narkotestem wykazały, że to heroina.

O zatrzymanym przemycie poinformowała rzeczniczka aresztu śledczego w Warszawie-Służewcu Agnieszka Tracz. Do zdarzenia doszło we wtorek.

Paczka na rentgenie

- W trakcie kontroli za pomocą skanera rentgenowskiego paczki z AGD kierowanej do skazanego, funkcjonariusz zauważył coś nietypowego - opisywała. - Wątpliwości za chwilę się rozwiały, ponieważ po sprawdzeniu okazało się, że w czajniku znajdowały się zawiniątka z jasnobrązowym proszkiem oraz strzykawki i igły - zaznaczyła rzeczniczka aresztu śledczego w Warszawie-Służewcu.

Przedmioty były zawinięte w folię aluminiową i ukryte w dnie czajnika. Jak wyjaśniła Tracz, podczas kontroli paczek do osób pozbawionych wolności funkcjonariusze są wyczuleni na różnego rodzaju skrytki. Alarmującym sygnałem są dla nich nietypowe zacienienia i plamy w obrazie rentgenowskim.

Rzeczniczka wskazała, że wykonane wstępnie badanie narkotestem wskazało, że podejrzany jasnobrązowy proszek to substancje alkaloidowe. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, była to heroina.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Narkotyki i telefony

Narkotyki i telefony należą do najczęściej przemycanych za więzienne mury. Funkcjonariusze codziennie przeprowadzają rutynowe kontrole cel czy miejsc pracy osadzonych, a także paczek do nich przesyłanych. Kontrole muszą także przechodzić wszystkie osoby ubiegające się o wejście na teren aresztu.

- Tym razem sukces zapewniła wprawna ręka i doświadczenie w analizie obrazu urządzeń rentgenowskich - podsumowała rzeczniczka aresztu śledczego na Służewcu.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami:

Policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami
Policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami

Autor:kk/b

Źródło: PAP / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Służba Więzienna

Pozostałe wiadomości