Najnowsze

Wieżowiec na Woli najwyższym budynkiem w Polsce

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Varso Tower przerasta Pałac Kultury i Nauki

Wieżowiec Varso Tower powstający na rogu Chmielnej i alei Jana Pawła II osiągnął wysokość 230 metrów. To oznacza, że pod względem wysokości mierzonej do dachu stał się najwyższym budynkiem w Polsce. Na jego szczycie trwa montaż iglicy, która wkrótce zapewni mu docelową wysokość architektoniczną 310 metrów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Jak przekazał przedstawiciel inwestora Varso Tower, zakończyły się już prace związane z betonowaniem stropu na szczycie wieżowca. Osiągnięcie wysokości 230 metrów oznacza, że Varso Tower wyprzedził pod względem wysokości mierzonej do dachu swoich sąsiadów ze stolicy - Pałac Kultury i Nauki (około 188 metrów do dachu, 237 z iglicą) oraz apartamentowiec Złota 44 (192 metry), a także najwyższy do tej pory wrocławski Sky Tower (206 metrów).

Budowany Varso Tower ma być najwyższym budynkiem w UEmateriały inwestora

Dwa tarasy widokowe

Warszawski wieżowiec w pobliżu Dworca Centralnego jest częścią inwestycji Varso Place. Studio architektoniczne, które zaprojektowało budynek, jest również autorem projektów kilku innych wieżowców, m.in. HSBC Tower w Hong Kongu, Commerzbank Tower we Frankfurcie, 30 St Mary Axe w Londynie czy 2 World Trade Centre w Nowym Jorku. 

Jak zapowiada przedstawiciel inwestora, na 49. i 53. piętrze Varso Tower, którego ukończenie planowane jest na początku 2022 roku, znajdą się dwa ogólnodostępne tarasy widokowe, a tuż pod nimi restauracja i bar z widokiem na miasto. Dwie ściany lobby zostaną natomiast pokryte ręcznie wykonaną mozaiką z 1 800 ceramicznych kafli, nawiązującą do historii i kolorytu Warszawy.

Po zamontowaniu iglicy na dachu, Varso Tower stanie się najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej.

Varso Tower - wizualizacjamateriały inwestora

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały inwestora