Najnowsze

Wypadek na pierwszej linii metra. Siedem stacji wyłączono z ruchu

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plAkcja służb na stacji metra Centrum (zdj. ilustracyjne)

Ponad godzinę trwały utrudnienia dla pasażerów pierwszej linii metra. Z powodu wypadku z ruchu wyłączono siedem stacji w Śródmieściu i na Mokotowie. Pociągi kursowały w dwóch pętlach.

Jak informowała Natalia de Laurans z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego, do zdarzenia doszło około godziny 9.20 na stacji metra Centrum. - To wypadek z udziałem pasażera. Na chwilę obecną mam informację, że jest przytomny. Policjanci wykonują na miejscu czynności. Ruch na stacji został wstrzymany - mówiła policjantka. Poszkodowany trafił pod opiekę ratowników medycznych i został zabrany do szpitala.

Pasażerów czekały duże utrudnienia. Początkowo, poza stacją Centrum, z ruchu wyłączono też stacje Świętokrzyska i Ratusz Arsenał. Następnie, z przyczyn technicznych, zapadła decyzja o wyłączeniu kolejnych: Politechnika, Pole Mokotowskie i Wierzbno. Metro kursowało w dwóch pętlach: Kabaty – Metro Wilanowska – Kabaty; Metro Młociny – Dworzec Gdański – Metro Młociny.

Metro Warszawskie podało, że utrudnienia zakończyły się o godzinie 10.42.

Zarząd Transportu Miejskiego informował, że na wyłączonym odcinku uruchomiano w obydwu kierunkach autobusową linię zastępczą. Kursowała na trasie między placem Wilsona a Metro Wilanowska.

Informowaliśmy też o wypadku na wiadukcie kolejowym nad Kijowską:

Potrącenie 12-latki przez pociąg
Potrącenie pieszej przez pociąg na KijowskiejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości