"Maszynista zauważył osobę postronną w tunelu metra "

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Leszek Szymański / PAPCzłowiek w tunelu (zdj. ilustracyjne)

Z dużymi utrudnieniami musieli liczyć się pasażerowie podziemnej kolejki. Na drugiej linii metra spowodowane były one przez "osobę postronną", którą maszynista dostrzegł w tunelu, a na stacji Centrum jedna z pasażerek straciła przytomność w pociągu.

O powody utrudnień zapytaliśmy Annę Bartoń, rzeczniczkę warszawskiego metra. - W pociągu na stacji Centrum znajduje się nieprzytomna osoba. Czekamy na pogotowie, jak tylko przyjedzie to wznowimy ruch - przekazała po 18. Przed 19 zakończyły się utrudnienia, wcześniej ruch pociągów odbywał się na odcinku Kabaty - Politechnika oraz Dw. Gdański - Młociny.

Utrudnienia na drugiej linii

- Z kolei na linii M2, około godziny 17.40, maszynista na odcinku Stadion Narodowy - Centrum Nauki Kopernik zauważył osobę postronną w tunelu metra. Wyłączyliśmy napięcie, wartownik wszedł do tunelu i wyprowadził osobę. Została ona przekazana policji. Teraz sprawdzamy, czy nic nie zostało w tunelu - wyjaśniała Anna Bartoń.

O osobę w tunelu zapytaliśmy policję. - Około 17.50 otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który wtargnął do tunelu metra na stacji Centrum Nauki Kopernik. Został on ujęty przez Straż Metra Warszawskiego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ukarali mężczyznę mandatem karnym - poinformował Rafał Markiewicz ze stołecznej policji.

Linia metra M2 kursowała na trasie Bemowo – rondo ONZ oraz Targówek Mieszkaniowy – Bródno. Wyłączone z ruchu były stacje: Świętokrzyska, Nowy Świat-Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Dw. Wileński, Szwedzka.

Przed godziną 19 utrudnienia na drugiej linii metra zakończyły się.

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański / PAP

Pozostałe wiadomości