Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

Ciężarówka zerwała sieć trakcyjną

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Uszkodzona sieć trakcyjna na Mokotowie
Uszkodzona sieć trakcyjna na Mokotowie Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plUszkodzona sieć trakcyjna na Mokotowie

Tramwaje nie jeździły w czwartek ulicą Woronicza. Rano na skrzyżowaniu z aleją Niepodległości doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Jak podała policja, dwie osoby zostały poszkodowane. Składy były kierowane na objazdy, utrudnienia czekały też na kierowców. Do naprawienia był ponad kilometr sieci.

Do zdarzenia doszło po godzinie 9.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Woronicza oraz alei Niepodległości. Jak ustalił Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, to kierowca ciężarówki uszkodził sieć trakcyjną. - Kable leżą na torowisku, na przystanku, obok wejścia do metra Wierzbno. Zniszczenia są bardzo duże. Do wymiany jest ponad kilometr sieci trakcyjnej - opisywał nasz reporter.

Poszkodowane dwie osoby, zerwana zniszczone pantografy i sieć

Jarosław Florczak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji potwierdził, że winny jest kierowca ciężarówki. - Około godziny 9.25 otrzymaliśmy zgłoszenie o kierującym samochodem ciężarowym volvo, który jechał z niezłożonym dźwigiem HDS i uszkodził linię trakcyjną - mówił. I dodał, że ucierpiały dwie osoby. - W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Zostały ranione zerwanym, opadającym kablem. Kierowca był trzeźwy - relacjonował Florczak.

Poza policjantami na miejscu pracowały straż pożarna oraz służby Tramwajów Warszawskich. Tramwajarze usuwali uszkodzony kabel.

Jak informował Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, sieć zerwana jest w obydwu kierunkach, rozregulowana na odcinku około 500 metrów. - Uszkodzeniu uległy również pantografy w dwóch wagonach. Odcinek jest nadal wyłączony z ruchu. Naprawa może potrwać do końca dzisiejszego dnia - przekazał. Według Dutkiewicza, ranna została jedna osoba - pieszy, który trafił do szpitala.

Utrudnienia, objazdy, komunikacja zastępcza

W Biurze Marketingu i Komunikacji Społecznej Tramwajów Warszawskich dowiedzieliśmy się, że ruch został wznowiony dopiero o godzinie 22. W nocy prowadzono jeszcze drobne prace, które nie wpływały już na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Wcześniej w czwartek Warszawski Transport Publiczny podawał, że tramwaje linii 18 i 31 oraz autobusy linii 174, 218 i 308 kierowano na trasy objazdowe:

Linia 31 w obu kierunkach: … – Wołoska – Rakowiecka – al. Niepodległości – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – Metro Wilanowska.

Linia 18 w obu kierunkach: … – Puławska – Metro Wilanowska.

Linia 174 kierunek: Bokserska: al. Niepodległości – Woronicza – Samochodowa – Domaniewska – Modzelewskiego.

"Na odcinku ulicy Woronicza od Wołoskiej do Puławskiej prosimy o korzystanie z komunikacji autobusowej" - apelował WTP.

Ponadto uruchomiono autobusową linię Z Za Tramwaj kursującą na trasie : Królikarnia – Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP Służewiec – Marynarska – Wołoska – Woronicza – Królikarnia.

Z utrudnieniami musieli liczyć się też kierowcy. Zablokowana była jezdnia alei Niepodległości w kierunku Ursynowa.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości