Od trzech lat szukali go w sprawie rozboju z użyciem noża. "Zmieniał dane, był zaskoczony zatrzymaniem"

Autor:
kz/gp
Źródło:
PAP
Kim są "łowcy głów"? (materiał archiwalny, ilustracyjny)
Kim są "łowcy głów"? (materiał archiwalny, ilustracyjny)UWAGA! TVN
wideo 2/5
UWAGA! TVNKim są "łowcy głów"?

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który trzy lata temu miał brać udział w rozboju z użyciem noża. Mężczyzna przez ten czas posługiwał się fałszywymi dokumentami, zatrzymaniem był zaskoczony.

Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej policji przekazała, że 30 marca miną trzy lata od momentu rozboju z użyciem noża na warszawskim Grochowie, w którym jednym ze sprawców miał być 26-latek.

- Niedługo po zdarzeniu zostało zatrzymanych dwóch z trzech podejrzanych. 26-latek ukrywał się. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, kim był trzeci ze sprawców i dążyli do jego zatrzymania - podkreśliła policjantka.

ZOBACZ: "Obezwładnił pracownika, rozbił gablotę i uciekł ze złotą biżuterią".

Policjanci nie odpuszczali

Według ustaleń południowopraskich policjantów obywatel Białorusi wyjechał za granicę, często zmieniał dane osobowe, posługiwał się coraz to innymi dokumentami.

- Policjanci nie odpuszczali i nie dawali za wygraną, na bieżąco śledzili wszystkie informacje, sprawdzali je i weryfikowali. Kiedy 26-latek pojawił się w kraju, kryminalni ustalili niezbędne szczegóły i zaplanowali zatrzymanie - zaznaczyła. - Mężczyzna był bardzo zaskoczony. Pokazał sfałszowane ukraińskie prawo jazdy. Okazało się również, że był poszukiwany przez inną jednostkę policji, a także przez funkcjonariuszy z Niemiec - podała.

Zarzuty i areszt

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, gdzie usłyszał zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu z dwoma mężczyznami rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posłużenia się fałszywym dokumentem.

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanego - dodała podinspektor Węgrzyniak. 

Mężczyzna został zatrzymany KSP

Autor:kz/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości