Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Tramwaj utknął na rondzie. Pasażerowie wyręczyli holownik

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plTramwaj utknął na rondzie "Radosława"

W środę po południu tramwaj utknął na rondzie "Radosława", blokując przejazd we wszystkich kierunkach. Powodem było zatrzymanie na krótkim odcinku, gdzie nie było napięcia w sieci trakcyjnej. Pomoc holownika okazała się zbędna, bo skład popchnęli inni motorniczowie i kilku pasażerów.

Do tej nietypowej sytuacji doszło około godziny 17.20. - Tramwaj linii 22 utknął w miejscu izolatora, gdzie nie ma napięcia w sieci trakcyjnej. Na miejsce wezwano służby Tramwajów Warszawskich i specjalny pojazd do holowania składów, ale okazało się, że to wszystko było niepotrzebne, bo skład został przepchnięty przez pasażerów i motorniczych – relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

Informację o zdarzeniu potwierdził rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Wyjaśnił też, czym są izolatory. - To takie miejsca, gdzie łączą się dwa odcinki zasilania i trzeba je przejechać "z rozpędu". Czasem zdarza się, że z powodu małego błędu tramwaj zatrzymuje się przed izolatorem – mówił.

- W tym przypadku był to skład starszego typu, nieposiadający akumulatorów, które pozwoliłyby mu na przejechanie pewnego odcinka bez napięcia – zaznacza Dutkiewicz. - Popchnięcia tramwaju o dwa metry dokonali inni motorniczowie i motorniczy tego tramwaju. Zatrzymanie ruchu trwało mniej niż 10 minut – dodaje.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Tramwaj utknął na rondzie "Radosława"Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl