Najnowsze

Motocyklista stanie przed sądem, śmiertelnie potrącił pieszego. "Mógł mieć na liczniku 98 kilometrów na godzinę"

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zginął pieszy potrącony przez motocykl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plZginął pieszy potrącony przez motocykl

Jest akt oskarżenia dla motocyklisty, który śmiertelnie potrącił pieszego na Targówku. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna na liczniku mógł mieć blisko 100 km/h. Zaznaczają, że nigdy nie miał też uprawnień do prowadzenia jednośladu.

Do tragicznego wypadku doszło na początku października na ulicy Borzymowskiej. Jak wówczas informowaliśmy, w słoneczną sobotę po południu pieszy został potrącony przez motocykl. Zmarł na miejscu, a prowadzący jednoślad trafił do szpitala.

- Pół roku później Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko motocykliście - przekazała nam Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Co ustalili śledczy?

Bez uprawnień

Ulica Borzymowska, w miejscu, gdzie doszło do wypadku, ma jeden pas ruchu w każdym kierunku. To prosty odcinek ciągnący się od Trockiej. Ruch spowalniają tam, zlokalizowane w kilku miejscach, progi zwalniające. Po obydwu stronach ulicy zobaczymy domy jednorodzinne, albo bloki. Kierowcy nie mogą jechać tam więcej niż 50 km/h.

Pieszy zginął w momencie, kiedy przechodził przez jezdnię. Jak ustalili śledczy, był w bliskiej odległości od przystanku autobusowego i znajdującego się obok przejścia dla pieszych.

- W sprawie został powołany biegły do spraw rekonstrukcji wypadków. Ustalił, że motocyklista mógł mieć na liczniku około 98 kilometrów na godzinę - przekazała nam Katarzyna Skrzeczkowska. Jak dodała, mężczyzna nigdy nie miał uprawnień do kierowania jednośladem. - W związku z tym, w dniu 20 kwietnia został skierowany akt oskarżenia przeciwko 33- letniemu kierującemu motocyklem - powiedziała.

Mężczyzna jest oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy. Grozi mu osiem lat więzienia.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości