Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Elektrycznym mercedesem po stolicy. Testują nowy autobus

Warszawa | Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie Autobus Mercedes eCitaro na testach w Warszawie

W pełni elektryczny autobus marki Mercedes eCitaro kursuje codziennie pomiędzy Pragą Południe a Śródmieściem. Pojazd trafił do stolicy na dwumiesięczne testy.

Do zajezdni przy Ostrobramskiej pojazd trafił w ubiegłym tygodniu. Miejskie Zakłady Autobusowe skierowały pojazd do obsługi linii 117 z Gocławia na Dworzec Centralny przez Saską Kępę, most Poniatowskiego oraz Aleje Jerozolimskie.

W autobusie mieści się 80 pasażerów. "Mercedes eCitaro posiada pakiet baterii o pojemności łącznie 243 KWh, a napęd zapewnią dwa silniki elektryczne mocowane w piastach kół o mocy 250 koni mechanicznych" - czytamy w komunikacie MZA.

Elektrycznego mercedesa udostępniła Warszawie firma EvoBus. Będzie jeździć po Warszawie do 6 stycznia przyszłego roku.

Już ponad 30 "elektryków"

Obecnie po Warszawie kursuje 31 w pełni elektrycznych autobusów marki Solaris i Ursus. W lipcu tego roku władze miasta, przedstawiciele MZA oraz firmy Solaris podpisali umowę na dostarczenie 130 kolejnych ekologicznych pojazdów. Wartość tego kontraktu opiewa na kwotę blisko 400 milionów zł. Według ostatnich zapowiedzi pierwsze pojazdy z tego zamówienia mają dotrzeć z Bolechowa pod Poznaniem do stolicy już na początku 2020 roku.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy już o umowie na zakup 130 autobusów:

Miasto podpisało umowę na zakup 130 elektrycznych autobusów
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg/b