Jednodawkowa szczepionka bez zapisów w weekend. "Jestem pod wrażeniem organizacji"

Aktualizacja:
Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Jestem pod wrażeniem organizacji"
"Jestem pod wrażeniem organizacji" TVN24
wideo 2/6
TVN24"Jestem pod wrażeniem organizacji"

W sobotę, w kilku punktach stolicy, można zaszczepić się bez rejestracji. Urzędnicy liczą, że w ciągu dwóch dni uda się podać dawkę przeciwko COVID-19 ponad 20 tysiącom mieszkańców.

Punkty szczepień powszechnych działają w czterech lokalizacjach. Największy z nich na Stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3. Pozostałe: na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1). Dodatkowo otwarto także punkt na Ochocie przy ulicy Szczęśliwickiej 36.

Na Łazienkowskiej w sobotę rano pojawiła się reporterka TVN24 Małgorzata Telmińska. Jak relacjonowała, wszyscy chętni (po 18. roku życia), mogą zaszczepić się jednodawkową szczepionką nie stojąc w kolejce, bo tych na Stadionie Legii nie ma. - Później mogą wypocząć na trybunach stadionu – opisywała.

O wrażenia zapytała zaszczepione osoby. Mówili: "Jestem pod wrażeniem organizacji. Jest fantastycznie, wszyscy są na swoich miejscach. Ratownicy bardzo dbają o nas i pilnują, żeby każdy się dobrze czuł, na miejscu jest woda. Jestem pod wrażeniem, jak wszystko działa", "Czekałam na to, cieszę się, że już jestem po", "Gładko poszło".

Ratusz zachęca

- Będziemy cały czas zachęcać do szczepień i będziemy ułatwiać możliwość zaszczepienia się. Oczywiście w miarę tego, jak rządzący będą nam dostarczać szczepionki. Można się zgłaszać do powszechnych punktów szczepień mówił z kolei na piątkowej konferencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak dodał, ratusz będzie też informować i dokładnie przypominać, gdzie są powszechne punkty szczepień. - Wszyscy powyżej 18. roku życia będą się mogli zaszczepić. Bardzo nam zależy na tym, żeby szczepienia w Warszawie przyspieszyły zaapelował prezydent.

"Chcemy szczepić jak najszybciej"

O szczegółach opowiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska: - Przed nami olbrzymia akcja i bardzo duże też wyzwanie organizacyjne, ponieważ chcemy w ciągu dwóch dni zaszczepić ponad 21 tysięcy mieszkańców, z czego 10 tysięcy to "Wpadnij na szczepienie" – w ramach akcji. I 11 tysięcy to osoby, które są zapisane na poszczególne listy – przekazała Kaznowska.

Przypomniała, że chodzi o cztery punkty szczepień. - Ale do akcji włączył się również Zakład Opieki Zdrowotnej Ochota, więc będzie można wziąć udział w tej akcji również przy ulicy Szczęśliwickiej 36. Legia będzie dysponowała dodatkowymi dwoma tysiącami dawek, Wawer 1400 dawek, Białołęka, Targówek po trzy tysiące dawek i ZOZ na Ochocie 1400 dawek. Łącznie ponad 10 tysięcy wyliczyła Kaznowska.

- To ponad 21 tysięcy szczepień w pięciu punktach. Osoby, które są z listy plus ci wszyscy, którzy zechcą wpaść, aby zaszczepić się jeszcze przed wakacjami szczepionką Johnson & Johnson, o której mówimy "szczepionka wakacyjna" dodała wiceprezydent.

Kaznowska przekazała, że na czerwiec ratusz wystąpił do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych o 300 tysięcy dawek.

Warszawskie punkty szczepieńUrząd Miasta Warszawy

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości