Warszawa w czołówce pod względem liczby zaszczepionych przeciw COVID-19. Lepiej tylko w jednej gminie

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
Co będzie szybsze, tempo szczepień w Polsce czy wariant Delta?
Co będzie szybsze, tempo szczepień w Polsce czy wariant Delta? TVN24
wideo 2/4
TVN24Co będzie szybsze, tempo szczepień w Polsce czy wariant Delta?

Ponad 56 procent warszawiaków zostało w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Stolica jest drugim po Podkowie Leśnej miejscem w Polsce z największą liczbą mieszkańców, którzy przyjęli już obie dawki szczepionki.

Statystyki dotyczące liczby zaczepionych przeciw COVID-19 mieszkańców podała w poniedziałek wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. "W rankingu gmin z największą liczbą zaszczepionych przeciw COVID-19 Warszawa zajmuje drugie miejsce. Wyprzedza nas tylko gmina Podkowa Leśna" - przekazała na Facebooku.

Pierwszą dawką szczepionki zostało już zaszczepionych 1 144 886 warszawiaków, a w pełni zaszczepionych jest 1 019 729 osób, co daje 56,8 procent zaszczepionych w pełni mieszkańców. W Podkowie Leśnej pierwszą dawkę podano 2 488 osobom. W pełni zaszczepionych jest 2 195, czyli 57,7 procent mieszkańców. Trzecie miejsce zajmuje Wrocław, gdzie w pełni zaszczepiono 347 931 osób, co daje 54 procent.

Najmniej zaszczepionych osób jest w Czarnym Dunajcu w województwie małopolskim. W pełni zaszczepionych jest tam 12,8 procent mieszkańców (2913 osób). Z kolei najgorzej na Mazowszu jest w miejscowości Łyse. Tu pierwszą dawkę dostało 1804, a w pełni zaszczepionych jest 1405 (16,8 proc.).

Jak wynika z zestawienia opublikowanego na rządowych stronach, do tej pory w Polsce wykonano 31 535 478 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli raz preparatem Johnson&Johnson lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w Unii Europejskiej szczepionek, jest 15 181 701 osób. Pierwszą dawkę przyjęło 17 430 956 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 60 434.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Gdzie zaszczepić się przeciw COVID-19?

"Nieustająco zapraszam do naszych miejskich Punktów Szczepień Powszechnych, jak również do weekendowych punktów szczepień, które organizujemy w ZOO, na skwerze Hoovera, w Parku Wodnym Moczydło i na Bulwarach Wiślanych" - apeluje Kaznowska.

Jak opisywaliśmy wcześniej na tvnwarszawa.pl, w punktach wakacyjnych można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji. Wystarczy e-skierowanie. Szczepienia są tam wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. roku życia (preparat Pfizer).

Od poniedziałku nie działa punkt szczepień na stadionie Legii. Został przeniesiony do przychodni przy ulicy Chmielnej 14. Bez zmian działają pozostałe punkty: w hali na Ossowskiego 25 na Targówku, w Białołęckim Ośrodku Sportu przy Strumykowej 21 i w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1a.

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości