Najnowsze

Szczepienia na UW. "Budowanie bezpiecznego miejsca pracy i studiowania"

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
Rząd zachęca do szczepień
TVN24Rząd zachęca do szczepień

Ponad dwa tysiące osób zgłosiło się do punktu szczepień, zlokalizowanego na Uniwersytecie Warszawskim – przekazała rzeczniczka uczelni. Ze szczepienia mogą skorzystać: studenci, wykładowcy i inni pracownicy UW. 

Uniwersytet Warszawski to kolejna uczelnia wyższa, która organizuje akcję szczepień. Punkt szczepień mieści się w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w przestrzeni sportowej na poziomie minus 1.

Dla studentów, doktorantów, pracowników

Program szczepień skierowany jest do studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, którzy nie zostali zaszczepieni lub termin ich szczepienia w ramach narodowego programu jest późniejszy niż wynikający z harmonogramu w punkcie uniwersyteckim - przekazał na swojej stronie internetowej Uniwersytet Warszawski.

Szczepienia przeciw COVID-19 w uniwersyteckim punkcie "mają na celu zbudowanie bezpiecznego miejsca pracy i studiowania, niezależnie od kryteriów wiekowych (poza warunkiem ogólnym – ukończony 18. rok życia)" – podkreśliły władze UW.

- Do szczepień zgłosiło się 2257 osób. Będą one wykonywane w czerwcu (I dawka) i w lipcu (II dawka) – poinformowała rzeczniczka prasowa UW dr Anna Modzelewska.

Z kolei CenterMed, współorganizujący z uniwersytetem punkt szczepień, podał, że szczepienia na UW będą realizowane preparatem Pfizer. Pierwsza dawka ma być podana od 10 do 14 czerwca 2021 r. A druga – od 14 do 19 lipca 2021 r.

Anna Modzelewska poinformowała także, że łącznie w lutym i w marcu do skorzystania ze szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień zapisało się 4717 nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim.

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości