Najnowsze

Koncerty, kino plenerowe i targi. W weekend świętuje Stalowa

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Przygotowania do święta ulicy Stalowej
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPrzygotowania do święta ulicy Stalowej

Dom Kultury "Praga" zaprasza do rozpoczęcia wakacji na ulicy Stalowej. Święto, które odbędzie się 25 i 26 czerwca, to wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych, a jego finałem będzie koncert zespołu Pablopavo i Ludziki.

Dwudniowy festiwal, nawiązujący do sąsiedzkiego święta MyStalova, odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Organizatorzy tłumaczą, że poprzez imprezę chcą zwrócić uwagę na wyjątkowość ulicy Stalowej, która pod koniec XIX wieku jako Nowopraska tętniła życiem, zaś po II wojnie światowej straciła na swoim znaczeniu.

"Teraz, na początku XXI wieku, znów pięknieje. Budynki są remontowane i powstają tu m.in. kawiarnie, piekarnie czy galerie sztuki. W pobliżu cieszy oczy zrewitalizowany Pałacyk Konopackiego, czyli nasz Pałacyk Kultury Praga" - twierdzą.

Plan imprezy

Na święto złoży się wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych. Będą spektakle, warsztaty muzyczne, potańcówka sąsiedzka z zespołem Nicponie, kino plenerowe i filmy w galeriach, działania animacyjne, śniadanie sąsiedzkie, wystawa w oknach, działania performatywne Teatru 59, targi rzemiosła praskich artystów i rzemieślników, spacery historyczne i fotograficzne, pokaz mody, koncerty podwórkowe i balkonowe czy koncert hip-hopowy "Praska Ustawka vol. 2".

Finałem "Święta Ulicy Stalowej" będzie koncert zespołu Pablopavo i Ludziki, który łączy w sobie bluesa, reggae, rocka, elektronikę i poezję śpiewaną.

Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie www.dkpraga.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku .Na wydarzenie mieszkańcy będą mogli dotrzeć Warszawskim Transportem Publicznym m.in. metrem, linią T, 32 oraz 100, a także przejeżdżającym przez Centrum bezpłatnym tramwajem promocyjnym z nazwą Stalowa rozpoczynającym trasę z pl. Narutowicza.

Zamknięty fragment ulicy UM Warszawa

Utrudnienia

W związku z imprezą, kierowcy musza liczyć się z utrudnieniami. W nocy z 24 na 25 czerwca zostanie zamknięty fragment ulicy Stalowej między ulicami Szwedzką a Czynszową. W trakcie święta od 25 do 26 czerwca, nie będzie możliwości wjechania na posesje znajdujące się na tym terenie i wyjechania z nich.

Fragment ulicy będzie zamknięty do poniedziałku do godziny 02:00. Samochody pozostawione w zamkniętej strefie zostaną odholowane.

Informowaliśmy również o podpisaniu umowy na nowe Veturilo:

Szykują się zmiany w Veturilo

Puchalski o przygotowaniach do przetargu na nowego operatora
Puchalski o przygotowaniach do przetargu na nowego operatoraMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości