Najnowsze

Finał Pucharu Polski na Narodowym. Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plStadion Narodowy

W poniedziałek o 16 na Stadionie Narodowym zostanie rozegrany finałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa. Planowane są zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej oraz pociągów przejeżdżających przez przystanek Warszawa Stadion.

"Dzisiaj Finał Pucharu Polski, w związku z powyższym wprowadzone zostają chwilowe wyłączenia w ruchu. Wyłączone są al. Jerozolimskie od Ronda Waszyngtona do Ronda Czterdziestolatka oraz al. Zieleniecka" - poinformowała na Twitterze stołeczna policja.

W związku z meczem Pucharu Polski 2022 na Stadionie Narodowym stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o utrudnieniach w ruchu w obrębie Saskiej Kępy oraz mostu Poniatowskiego.

Autobusy i tramwaje pojadą inaczej

ZTM przekazał, że przed meczem, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicą Sokolą, autobusy linii 102125 i 202, jadące w kierunku Metro Stadion Narodowy, pojadą ulicami: Zamoyskiego – Jagiellońska – ks. Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – Zamoście do przystanków Most Świętokrzyski 04 (linie 102 i 202) lub Metro Stadion Narodowy 02 (linia 125). Autobusy linii 146 i 147 pojadą w kierunku Dw. Wschodni (Lubelska) ulicami Wybrzeże Szczecińskie i Zamoście.

W godzinach od 14 do 16 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i gen. Bora-Komorowskiego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Autobusy będą tam kursowały swoimi stałymi trasami.

Po zakończeniu meczu, około godziny 17.45, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona. W takim przypadku tramwaje linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 922 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli przy placu Starynkiewicza, a po stronie praskiej na pętli Ratuszowa-Zoo (9 i 24) lub na Wiatracznej (22). Autobusy linii 111117158166507 i 521 ominą zamknięty fragment trasy mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały aleją Zieleniecką.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: PL. ZAWISZY – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – WIATRACZNA.

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą dodatkowe tramwaje. Z pętli Aleja Zieleniecka składy linii 3 odjadą do Annopola, a linii 26 w kierunku Metra Młociny. Na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo pasażerów przewiozą tramwaje linii 9

Zmiany w kursowaniu pociągów

W związku z rozgrywanym meczem utrudnienia czekają również pasażerów pociągów SKM i Kolei Mazowieckich.

Pociągi SKM S1 wyjeżdżające z Pruszkowa o godzinie. 9.35 i 20.05 nie zatrzymają się na przystanku Warszawa Stadion. Pociąg, który planowo odjeżdżałby z Pruszkowa o godz. 19.39, tego dnia pojedzie w skróconej relacji z Warszawy Wschodniej (odjazd o godz. 20.11) do Otwocka.

W przeciwnym kierunku dwa pociągi z Otwocka (odjazd o godz. 9.37 i 19.42) przejadą przez przystanek Warszawa Stadion bez zatrzymywania.

Pociągi SKM S2 wyruszające z Lotniska Chopina o godz. 9.22 i 9.44 nie zatrzymają się przy Stadionie Narodowym. Pociąg, który planowo odjeżdżałby z Lotniska Chopina o godz. 19.44, tego dnia pojedzie w skróconej relacji z Warszawy Wschodniej (odjazd o godz. 20.17) do Sulejówka Miłosny.

Pociągi SKM S2 jadące w kierunku Lotniska Chopina (odjazd z Sulejówka Miłosny o godz. 9.31 i 20.05) nie obsłużą przystanku Warszawa Stadion. Skład zaczynający kurs w Sulejówku Miłośnie o godz. 18.31 zakończy bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Przez linię dalekobieżną i z zatrzymaniem na Dworcu Centralnym oraz z pominięciem przystanków: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota, pojedzie pociąg do Skierniewic. Planowy odjazd ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 19.04. Część pociągów KM będzie kursować swoimi stałymi trasami z pominięciem stacji Warszawa Stadion. Natomiast niektóre pociągi będą kursowały z i do Warszawy Zachodniej, Głównej oraz Wschodniej. Szczegółowe zmiany w kursowaniu pociągów KM dostępne są na stronie internetowej przewoźnika.

Informowaliśmy również o utrudnieniach w ruchu związanych z Biegiem Konstytucji 3 Maja:

29. Bieg Konstytucji 3 Maja
29. Bieg Konstytucji 3 MajaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości