Najnowsze

Przyszli do podejrzanego o kradzież wózka paletowego, znaleźli obrazy i instrumenty. Policja szuka właścicieli

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Instrumenty zabezpieczone przez kryminalnych z Wawra

Wawerscy kryminalni zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież wózka paletowego. Podczas przeszukania jego domu odnaleźli instrumenty i obrazy, mogące również pochodzić z kradzieży. Policjanci publikują ich zdjęcia apelują o kontakt, jeśli rozpoznają je prawowici właściciele. 

Sprawę kradzieży wózka paletowego o wartości 2,5 tysiąca złotych wyjaśniali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu w Wawrze. Z ich ustaleń wynikało, że mógł z nią mieć związek 34-letni mężczyzna. Kilka dni temu policjanci zjawili się w jego miejscu zamieszkania. - Mężczyzna na widok policjantów od razu stwierdził, że spodziewał się ich wizyty i przyznał się do popełnienia przestępstwa - relacjonuje Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

W ramach postępowania policjanci przeszukali zajmowane przez 34-latka pomieszczenia. - Odnaleźli różne rzeczy, których posiadania w żaden logiczny i sensowny sposób nie potrafił wyjaśnić sam zatrzymany - zaznacza Węgrzyniak.

Był to sprzęt oraz instrumenty muzyczne: perkusja, dwie gitary, trąbki, syntezator, monitor oraz zestaw głośników, a także cztery obrazy. Trzy przedstawiają kwiaty, ostatni to natomiast zaprzęg konny na tle zimowego krajobrazu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- 34-latek zapytany, skąd ma to wszystko, co chwilę wymyślał inną historię: a to czyje są to przedmioty lub kto mu je dał, ewentualnie kto je tu przechowuje, jednak bez konkretów i logicznego związku - wyjaśnia policjantka. I dodaje, że ze względu na podejrzenie, że instrumenty i obrazy pochodzą z kradzieży, zostały one zabezpieczone przez kryminalnych. - W przypadku rozpoznania wśród nich rzeczy będących państwa własnością, prosimy o kontakt z prowadzącym postępowanie policjantem pod numerem telefonu 47 72 323 12 - informuje Węgrzyniak.

Na razie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży wózka paletowego.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu podejrzanych o kradzież torby listonosza z pieniędzmi:

Mężczyźni są podejrzani o kradzież pieniędzy z auta listonosza
Mężczyźni są podejrzani o kradzież pieniędzy z auta listonosza KPP w Mińsku Mazowieckim

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP Warszawa VII

Pozostałe wiadomości