15 procent Warszawy zajmują lasy. Ruszają spacery z leśnikami

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Spacer z leśnikami

Wraz z luzowaniem pandemicznych obostrzeń, powracają znane z poprzednich lat spacery prowadzone przez leśników.

Lasy w Warszawie zajmują blisko osiem tysięcy hektarów, co stanowi około 15 procent powierzchni miasta - przypomina stołeczny ratusz. Rozmieszczone są one głównie na obrzeżach stolicy, w 27 kompleksach. Leśnicy zapraszają na ich zwiedzanie.

Spacery po czterech lasach

Jak informuje ratusz, ideą spacerów jest przybliżenie warszawiakom podstawowych zagadnień z zakresu gospodarki leśnej. Uczestnicy dowiedzą się: Jak wygląda praca leśnika w mieście? Co to jest przebudowa drzewostanu i dlaczego jest prowadzona? Czym jest odnowienie naturalne i sztuczne? Jak wyglądają poszczególne fazy rozwojowe drzewostanu i następstwo pokoleń? Jak rozpoznawać gatunki drzew? Jakie zasady obowiązują w rezerwacie przyrody?

Spacery, które były popularnym elementem leśnych pikników edukacyjnych, w tym roku organizowane są dla osób dorosłych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas 6-8 szkół podstawowych. Odbywają się one w lasach: Kabackim, Bemowo, Bielańskim i Bródno.

Terminy spacerów oraz formularz zapisów na stronie internetowej Lasów Miejskich.

Koronawirus w Polsce. 28 maja otwierają się baseny i aquaparkiWszystkie ręce na pokład. Walczymy, bo kto wie, czy nie pojawi się kolejny lockdown - mówi jeden z łódzkich restauratorów. Od dziś obowiązują spore zmiany w dotychczasowych obostrzeniach. To krok ku normalności dla przedstawicieli branż: gastronomicznej, fitness i weselnej.TVN24

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta