Najnowsze

"Adoptuj Warszawiaka" w Parku Skaryszewskim. Znakiem rozpoznawczym czerwona chusta

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ruszyła akcja "Adoptuj Warszawiaka"
Ruszyła akcja "Adoptuj Warszawiaka" TVN24
wideo 2/2
TVN24Ruszyła akcja "Adoptuj Warszawiaka" (wideo archiwalne z 2020 roku)

W Parku Skaryszewskim pojawią się w sobotę podopieczni Schroniska na Paluchu. Wolontariusze będą zachęcali do przygarnięcia czworonogów w ramach akcji "Adoptuj Warszawiaka". To już jej siódma odsłona.

Znakiem rozpoznawczym czworonogów ze Schroniska na Paluchu jest czerwona chusta przy obroży. Ubrane w nią psy pojawiają się cyklicznie podczas wydarzeń kulturalnych, imprez czy weekendowego leniuchowania w charakterystycznych miejscach stolicy. Jest to element akcji "Adoptuj Warszawiaka", która ma pomagać w znalezieniu im nowych domów.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia między godziną 12 a 15 w Parku Skaryszewskim. Namiot organizatorów będzie można znaleźć przy głównej alejce od strony wejścia do parku przy alei Waszyngtona.

"Do sobotniego wydarzenia dołączy także Fundacja SAFE-ANIMAL. Organizacja zapewni specjalnego busa, w którym warszawiacy będą mogli za darmo zaczipować swoje psy. Opiekunowie muszą pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia swojego pupila oraz własnego dowodu osobistego. Organizatorzy akcji przygotowali również coś dla miłośników kotów - podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach robienia kocich zabawek" - zapowiada ratusz w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Rusza 7. edycja akcji "Adoptuj Warszawiaka"Urząd m.st. Warszawy

Będą zbierali koce i prześcieradła dla czworonogów

Podczas akcji w Parku Skaryszewskim mieszkańcy będą mieli możliwość dowiedzenia się, jak przebiega proces adopcji, a także w jaki sposób można udzielać się w wolontariacie w Schronisku na Paluchu. Dodatkowo w trakcie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka darów dla podopiecznych - potrzebna są koce, prześcieradła i duże ręczniki.

Urzędnicy przypominają, że celem akcji "Adoptuj Warszawiaka" jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i dotarcie do warszawiaków, którzy z różnych względów nie odwiedzili jeszcze placówki na Paluchu. Dotychczas, dzięki poprzednim odsłonom, nowych właścicieli znalazło kilkadziesiąt zwierząt.

Z powodu pandemii akcja została na pewien czas zawieszona. Tegoroczna edycja jest siódmą z rzędu. Jej pierwsza, inauguracyjna odsłona, odbyła się w marcu na terenie Parku Szczęśliwickiego.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy

Pozostałe wiadomości