W Warszawie śnieżnie, ale jezdnie czarne. Gorzej było w okolicy. Czołowe zderzenie w Wieliszewie

Aktualizacja:
Autor:
b
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Czołowe zderzenie w Wieliszewie
Czołowe zderzenie w WieliszewieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plCzołowe zderzenie w Wieliszewie

Przez około cztery godziny w stolicy sypało. Ze śniegiem walczyły służby oczyszczania miasta, ruch spowolniało błoto pośniegowe. Ale policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń drogowych. Gorzej było na drogach pod Warszawą. W Wieliszewie doszło do czołowego zderzenia dwóch aut.

- Gęsto padający śnieg powoduje, że widoczność jest ograniczona. Temperatura jest w okolicach zera. Obecnie jezdnie są jeszcze czarne, ale należy nastawić się na trudną sytuację w popołudniowym szczycie - relacjonował o godzinie 15.30 Artur Węgrzynowicz.

Gorzej było na obrzeżach. Do czołowego zderzenia doszło na ulicy Kościelnej w Wieliszewie pod Legionowem. - Czołowo zderzyły się dwa pojazdy: opel i ford. Podróżowały nimi dwie osoby. Nie były one zakleszczone w pojazdach i opuściły je o własnych siłach. Jedna z osób jest badana profilaktycznie w karetce. Nie miała ona większych obrażeń - przekazał Łukasz Szulborski ze straży pożarnej w Legionowie. Ulica Kościelna jest zablokowana w obu kierunkach.

Jak dodał strażak, warunki na drogach są trudne, a ulice zaśnieżone.

Problemy podwarszawskich linii autobusowych

Przed godziną 17 o utrudnieniach informował Zarząd Transportu Miejskiego: "W związku z występowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych (opad śniegu, lokalne oblodzenia) w całej Sieci WTP występują opóźnienia w kursowaniu pojazdów wszystkich trakcji. Możliwe opóźnienia kursów, odwołania oraz skierowanie linii na trasy objazdowe".

Ale już komunikaty szczegółowe dotyczyły problemów na liniach podmiejskich: 703, 711, 733. W związku z trudnymi warunkami w miejscowościach Wolica, Nadarzyn, Urzut i Żabieniec autobusy skierowano na objazdy.

Apel dyrektora Zarządu Oczyszczania Miasta

Już w piątek rano stołeczni urzędnicy ostrzegli mieszkańców, że opady śniegu będą długotrwałe i momentami intensywne. Dlatego do odśnieżania ulic przygotowano ponad 300 pługów i posypywarek.

- Apeluję do kierowców, aby przepuszczali pojazdy służb oczyszczania miasta. Pługoposypywarki sprawnie wykonają swoje zadania, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i korzystnie wpłynie na utrzymanie przejezdności stołecznych dróg - tłumaczył Tadeusz Jaszczołt, dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta.

WIĘCEJ INFORMACJI POGODOWYCH ZNAJDZIESZ NA TVNMETEO.PL>>>

Na drogach i chodnikach ślisko, noc zimna

Przed intensywnymi opadami śniegu ostrzegał też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. - W piątek po południu w Warszawie zrobi się biało. Spadnie śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Będzie ślisko i mokro - przestrzegła Emilia Szewczak z IMGW. - Na termometrze będzie w okolicach zera - dodała Szewczak.

Z prognoz wynikało również, że w nocy zrobi się chłodniej, temperatura spadnie do ok. -2 stopni Celsjusza. - Możliwe są oblodzenia. Na drogach i chodnikach będzie ślisko - ostrzegła Szewczak. Opady śniegu potrwają do późnych godzin nocnych.

Na ulicy Puławskiej doszło do groźnego wypadku z udziałem karetki i dwóch innych aut:

Zderzenie trzech pojazdów na Puławskiej
Zderzenie trzech pojazdów na Puławskiej Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:b

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości