Śmiertelny wypadek na torach. Pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym

Aktualizacja:
Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
PKP PLKUtrudnienia na kolei (zdjęcie ilustracyjne)

W rejonie mostu Gdańskiego pociąg potrącił pieszego. Mężczyzna zginął. Na szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Praga występowały utrudnienia w ruchu. Pociągi były opóźnione.

"Dziś (w poniedziałek - red.) o godzinie 12:15 na szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Gdańska – Warszawa Praga (w pobliżu mostu Gdańskiego), w miejscu niedozwolonym - poza przejściami i przejazdami, osoba nieuprawniona weszła pod pusty skład pociągu PKP Intercity relacji Zgorzelec – Warszawa Gdańska" - informowała w komunikacie Magdalena Janus z biura prasowego spółki PKP PLK.

"Obecnie ruch pociągów pomiędzy stacjami odbywa się po jednym torze. Zmiany w kursowaniu pociągów, jadących przez most Gdański, mogą sięgać około 20 minut. Podróżni o zmianach są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach" - przekazywała Janus.

Jak poinformowała policja, wypadek okazał się tragiczny w skutkach. - Około godziny 12.36 otrzymaliśmy informację o śmiertelnym potrąceniu przez pociąg mężczyzny w rejonie mostu Gdańskego. Potrącony był wieku około 30 lat. Prokurator jest w drodze na miejsce zdarzenia. Ruch pociągów w kierunku Legionowa został wyłączony. Trwają czynności w celu ustalenia okoliczności wypadku - powiedział po godzinie 13 Artur Wojdat, oficer prasowy Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie.

Po godzinie 15 koleje poinformowały o zakończeniu utrudnień. "(...) przywrócono ruch po obydwu torach na odcinku Warszawa Gdańska - Warszawa Praga" - podano.

Czytaj też: Po wypadku zamknęli jedną nitkę tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Osiem godzin utrudnień

Zderzenie na trasie S2
Zderzenie na trasie S2Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK

Pozostałe wiadomości