Sezon na miejskich kąpieliskach rozpoczyna się wcześniej

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kąpielisko przy Jeziorku Czerniakowskim
Kąpielisko przy Jeziorku Czerniakowskim Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plKąpielisko przy Jeziorku Czerniakowskim

Kąpieliska w stolicy tradycyjnie otwierane są na początku lata. Jednak w tym roku, ze względu na sprzyjającą pogodę, będą dla mieszkańców dostępne wcześniej. W sobotę, 3 czerwca zapowiedziana jest inauguracja Ośrodka Moczydło i basenów przy Inflanckiej. Dzień później będzie można korzystać z kąpieliska nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

W stolicy jest pięć dużych kompleksów kąpielisk na otwartym powietrzu. Zlokalizowane są w dzielnicach: Wola (Moczydło), Śródmieście (Inflancka), Mokotów (Jeziorko Czerniakowskie), Ochota (Park Szczęśliwicki) oraz Wilanów (Park Kultury w Powsinie). Tradycyjnie były one otwierane na początku kalendarzowego lata. W tym roku jednak ze względu na sprzyjającą, słoneczną aurę, część obiektów zostanie uruchomiona nieco wcześniej.

Ośrodek InflanckaUM Warszawy

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców stolicy – w tym przede wszystkim rodziny – ale również odwiedzających nas turystów do spędzenia aktywnie czasu na otwartych miejskich basenach i kąpieliskach. Zwłaszcza, że część z nich – jak Ośrodek Moczydło czy Inflancka – przeszły niedawno gruntowną modernizację – mówi Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy. 

– Pragnę również przypomnieć, że obiekty te mają atrakcyjny system zniżkowy i honorują m.in. Kartę Warszawiaka i Młodego Warszawiaka. Zapewnienie mieszkańcom dostępu do rekreacji, ruchu na świeżym powietrzu to jedno z priorytetowych działań warszawskiego ratusza. Działania te wpisują się w nasz flagowy program Warszawa Rodzinna – dodaje Renata Kaznowska.

Ośrodek MoczydłoUM Warszawy

Od kiedy będzie można korzystać z basenów?

Pierwsze kąpieliska będą otwierane 3 czerwca, a kolejne w dniach następnych:

3 czerwca – Ośrodek Moczydło (ul. Górczewska 69/73; od godz. 9:00); 3 czerwca – Ośrodek Inflancka (ul. Inflancka 8; godz. 10:00); 4 czerwca – kąpielisko nad Jeziorkiem Czerniakowskim (ul. Jeziorna 4; godz. 9:00; wstęp bezpłatny); 8 czerwca – kompleks basenów w Parku Szczęśliwickim (ul. Usypiskowa 18; start o godz. 9:00; w dniu otwarcia wstęp bezpłatny); 15 czerwca – pływalnia w Parku Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1; godz. 10.00). 

Ponadto 18 czerwca – w Ośrodku Moczydło i 24 czerwca – w Ośrodku Inflancka – odbędą się imprezy inaugurujące letni sezon w tych kąpieliskach.

Zasady korzystania z kąpieliska na Mokotowie

Warszawiacy, którzy zamierzają korzystać z kąpieliska nad Jeziorkiem Czerniakowskim, powinni pamiętać, że to teren rezerwatu przyrody i należy przestrzegać tam kilku zasad. Wolno poruszać się wyłącznie po szlaku pieszym i w wyznaczonych do tego strefach; pływanie dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych miejscach; a śmieci należy wyrzucać do koszy na odpady.

Nie wolno zbliżać się do dzikich zwierząt, dokarmiać ptaków oraz zbierać i niszczyć roślin ,a także innych obiektów w rezerwacie. Zabronione jest wyprowadzanie psów poza wyznaczonymi do tego strefami. Nie wolno również palić ognisk i tytoniu, grillować, a także hałasować. Rezerwat to miejsce, gdzie żyją zwierzęta i nie należy ich niepokoić.

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości