Najnowsze

Ruszają zapisy do miejskiej akcji "Zima w Mieście"

Najnowsze

Autor:
mp/gp
Źródło:
PAP
Archiwum TVN24W czwartek ruszają zapisy do akcji "Zima w Mieście"

W czwartek 30 grudnia ruszają zapisy do tegorocznej edycji "Zima w Mieście". Rodzice będą mieli prawie dwa tygodnie, aby zapisać dzieci na zajęcia w okresie ferii. Jak zapewnia stołeczny ratusz, będą miały zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej.

Zapisy do akcji zimowej ruszają przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń 30 grudnia o godzinie 8 i potrwają do 11 stycznia. W akcji mogą uczestniczyć uczniowie warszawskich szkół oraz dzieci mieszkające w Warszawie.

Rodzice rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16.

Następnie, od 13 stycznia od godziny 8 do 19 stycznia do godziny 12, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat za wyżywienie i opiekę lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Opłaty za wyżywienie

Opłata wynosi 15 złotych dziennie za dwa posiłki, w tym jeden ciepły, oraz 35 zł dziennie za opiekę. Z opłat za opiekę oraz posiłki zwolnione są dzieci korzystające w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub ośrodka pomocy społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki jest przedłożenie w Feryjnych Punktach Edukacyjnych zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

W tym roku ratusz poinformował, że ze względu na konieczność wprowadzania oszczędności i cięć w budżecie, o 30 złotych wzrosną opłaty dla uczestników miejskiej akcji "Zima w Mieście". W 2022 roku za opiekę nad dzieckiem i wyżywienie podczas miejskich zimowisk rodzice zapłacą dziennie 50 złotych, w ubiegłym było to 20 złotych.

W reżimie sanitarnym

Jak co roku Feryjne Punkty Edukacyjne będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7-8 do 16-17.

"Warszawska Akcja Zima w Mieście 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki" - zaznaczył stołeczny ratusz.

Jak wyliczał we wrześniu stołeczny ratusz w wyniku wprowadzenia rządowego programu "Polski Ład" z budżetu miasta ubędzie w skali roku 1,7 miliarda zł:

Polski Ład i rządowy algorytm
Polski Ład i rządowy algorytmTVN24

Autor:mp/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości