Rozpoczyna się modernizacja stacji Warszawa Gdańska. Pierwsze zmiany już w czwartek

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
PKP PLKStacja Warszawa Gdańska przejdzie modernizację

W środę kolejarze zapowiedzieli rozpoczęcie prac przy modernizacji stacji. W ramach projektu powstaną dwie kładki z windami oraz schody ruchome. Zmieni się też droga dojścia do peronów.

Jak zapowiada spółka PKP PLK, po przebudowie stacja Warszawa Gdańska będzie lepiej dostosowana do potrzeb pasażerów, a w szczególności osób niepełnosprawnych. Dojście na perony ułatwią dwie kładki i windy. Natomiast z przejścia podziemnego na perony będzie można dostać się dzięki schodom ruchomym. W pierwszym etapie modernizacji kolejarze zajmą się budową nowej kładki od strony ulicy Indrzejczyka oraz peronu czwartego. Natomiast w przejściu podziemnym przy peronie numer 2 i 4 rozpocznie się budowa konstrukcji schodów ruchomych. Obok linii zamontowane zostaną stalowe konstrukcje, które będą podporami nowej kładki.

Rozpoczęcie prac wymusza zmiany w poruszaniu się w obrębie dworca. Od czwartku, 1 października podróżni będą korzystali z peronu numer 3 i jednej krawędzi peronu numer 2. Dojście na peron numer 2 od poniedziałku 7 października będzie przygotowane z parkingu obok dworca. W obrębie stacji pojawiły się tablice z informacją, jak dojść z peronów do tramwajów i metra. Jak zaznaczają kolejarze, przejście podziemne pomiędzy dzielnicami Śródmieście i Żoliborz pozostanie utrzymane. Nie zmieni się również rozkład jazdy pociągów na stacji.

Kolejarze zapowiadają, że w trakcie kolejnych etapów prac od zachodniej strony stacji wybudowana zostanie druga kładka. Obiekt połączy perony oraz ulicę Kłopot z Felińskiego. W zadaszonym przejściu pojawią się windy. A przy kładce przewidziano montaż stojaków rowerowych.

Modernizacja stacji Warszawa Gdańska będzie kosztować ponad 60 milionów złotych. Kolejarze planują zakończyć prace "w pierwszej połowie przyszłego roku".

Stacja Warszawa Gdańska przejdzie modernizacjęPKP PLK

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o podpisaniu umowy na przebudowę Dworca Zachodniego:

Tak ma wyglądać Dworzec Zachodni po modernizacji

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK