Rozmontowywali w krzakach skradziony skuter. Zatrzymał ich nocny patrol

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP VIIPolicja odzyskała skradziony skuter

Policjanci zatrzymali parę 28-latków, którzy w nocy w zaroślach demontowali skradziony chwilę wcześniej skuter. Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymany mężczyzna w przeciągu ostatniego miesiąca najprawdopodobniej ukradł jeszcze sześć innych jednośladów. Ponadto znaleziono przy nim narkotyki.

Jak informuje Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej komendy, w nocy około godziny 3.30 patrolujący okolice stadionu policjanci zauważyli "dziwne poruszenie w zaroślach". Ustalili, że kobieta z mężczyzną demontują skuter. - Mundurowi zainterweniowali. Szybko okazało się, że rozkładany jednoślad został niedawno skradziony przez 28-latków z terenu Powiśla. Nieopodal funkcjonariusze znaleźli części od innych, też poszukiwanych, skuterów - relacjonuje Węgrzyniak.

Ponadto, interweniujący policjanci znaleźli w portfelu mężczyzny działkę mefedronu, natomiast w plecaku - narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw oraz elementy ze skradzionego skutera. Kobieta z mężczyzną zostali zatrzymani, a skutery i ich części zabezpieczone.

- Sprawą i zatrzymanymi zajęli się policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Dzięki posiadanym informacjom operacyjnym oraz po analizie spraw prowadzonych w wydziale ustalili, że mężczyzna na przestrzeni miesiąca dopuścił się łącznie sześciu kradzieży skuterów. Ostatniej dokonał wspólnie z zatrzymaną 28-latką - wskazuje Joanna Węgrzyniak.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za kradzież, a mężczyzna za sześć kradzieży oraz posiadanie środków odurzających. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Czytaj też: Uciekali przed policją, ale skręcili w ślepą ulicę. Zarzuty dla kierowcy:

Pościg zakończył się na ulicy Ogrodowej
Pościg zakończył się na ulicy Ogrodowej Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości