Warszawa rozkopana: "Kiedyś to metro trzeba zbudować"

Warszawa

TVN24Wiceprezydent Warszawy o komunikacji w mieście

Bez Marszałkowskiej, bez tunelu Wisłostrady, Prostej i Świętokrzyskiej - warszawiacy mają chyba prawo być zmęczeni utrudnieniami i objazdami. Wiceprezydent stolicy przekonuje jednak, że nie jest tak źle i zapowiada, że we wrześniu sytuacja się poprawi.

Jest szansa, że opinie ekspertów, którzy badają stan tunelu Wisłostrady, będą znane jeszcze w tym tygodniu. Kiedy ten odcinek trasy będzie przejezdny?

- Nie chce podawać konkretnego terminu, bo raz podany termin jest potem skrupulatnie rozliczany. Poza tym nie mamy jeszcze pełnej wiedzy - mówił we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za inwestycje.

Nowy objazd

- Organizujemy nowy objazd Wisłostrady, wzdłuż tunelu. Na nowy rok szkolny zostanie udostępniony przejad o przepustowości takiej, jak Wisłostrada - zadeklarował.

Podnoszą grunt na Powiślu, budują objazd - czytaj więcej na ten temat.

Ułatwienia pośród utrudnień

Kierowcy są już jednak zmęczeni objazdami i zmianami na stołecznych ulicach. Czy tych nie nagromadziło się za dużo? - pytał prowadzący program Igor Sokołowski.

- Nie da się zbudować metra przez centrum miasta bez utrudnień. A kiedyś trzeba je zbudować. 10 września otwieramy Marszałkowską. Oddaliśmy most Śląsko-Dąbrowski - przypomniał wiceprezydent. - Wisłostrada to skutek awarii - tłumaczył.

- Na 3 tysiące kilometrów dróg w Warszawie, mówimy o gminnych, wojewódzkich i krajowych, zamkniętych jest 7,5 kilometra - podkreślił.

mz