Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Szpital Bielański zyska nowe skrzydło. Będzie projektowane metodą 3D

Najnowsze

Autor:
ab/pm
Źródło:
UM Warszawa
Szpital Bielański będzie większy

O blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych zwiększy się powierzchnia Szpitala Bielańskiego. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę placówki.

"Nowe skrzydło pozwoli na rozszerzenie działalności placówki oraz prowadzenie jej w nowoczesnych warunkach, z uwzględnieniem wymagań jakimi powinny odpowiadać pomieszczenia, w których prowadzi się działalność leczniczą" - czytamy w komunikacie ratusza.

Pięć nowych pięter w nowym pawilonie

Jak podaje urząd miasta, nowy pawilon ma mieć pięć pięter, w których umieszczony zostanie blok operacyjny z 10 salami, a poza tym odział Intensywnej Terapii na 10 łóżek, Oddział Pooperacyjny, Zakład Rehabilitacji z 30 łóżkami oraz Oddział Psychiatrii na 37 łóżek, z izbą przyjęć i przychodnią.

"Razem z nowym skrzydłem szpitala zostanie wykonana także przebudowa części istniejącej o powierzchni prawie 5 tys. m kwadratowych. Znajdzie się w nich między innymi Oddział Położniczy na 18 łóżek, blok operacyjny jednego dnia, Pracownia Hemodynamiki oraz powiększony Zakład Tyreologii i Izotopów" – informuje ratusz.

Podczas budowy zachowana ma zostać ciągłość funkcjonowania wszystkich oddziałów szpitala.

Projektowanie sposobem 3D

Rozbudowa szpitala ma zostać wykonana przy pomocy innowacyjnej metody BIM (Building Informantaion Modeling), opartej na projektowaniu sposobem 3D.

"Pozwala on na minimalizację błędów w dokumentacji i zapobiega ewentualnym kolizjom. Podczas budowy umożliwia lepsze zarządzanie inwestycją, gdyż informacje zawarte w modelu 3D mogą być wykorzystywane przez wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: inwestora, projektanta, wykonawcę, służby miejskie oraz użytkownika. Dzięki niemu również zarządzanie gotowym obiektem jest łatwiejsze, bowiem dostarcza niezbędnych parametrów potrzebnych w obsłudze czy urządzaniu budynku” - podaje urząd miasta.

Prace budowlane mają potrwać 36 miesięcy. Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o remoncie wiaduktu mostu Poniatowskiego:

Ceglany zjazd z mostu Poniatowskiego do remontuArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Źródło: UM Warszawa

Autor:ab/pm

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa