Warszawa rozbłysła

Warszawa

fot

Warszawiacy mogą już poczuć przedsmak Bożego Narodzenia. Jak co roku stołeczne ulice rozświetliła świąteczna iluminacja. Na razie rozbłysła na Trakcie Królewskim. W sobotę zaświeci się choinka przed Zamkiem Królewskim.

Przez trzy tygodnie zamontowano 614 elementów dekoracji z półtora miliona żarówek.

Czytaj też: 500 zł dziennie za iluminację

Dekorację można podziwiać na Krakowskim Przedmieściu, Nowym Świecie, w Alejach Ujazdowskich, na Belwederskiej i Emilii Plater. Rozświetlone będą też cztery place – Zamkowy, Grzybowski, Trzech Krzyży, Na Rozdrożu, a także skwer Giedrojcia.

Choinka rozbłyśnie w sobotę

W czwartek rozbłysła iluminacja na Trakcie Królewskim. Natomiast na Placu Grzybowskim i Emilii Plater pojawi się w sobotę. Punktem kulminacyjnym będzie włączenie światełek na ogromnej choince ustawionej przed Zamkiem Królewskim. Stanie się to podczas koncertu, który przygotowała Stołeczna Estrada.

Na Placu Zamkowym wystąpią: Halinka Mlynkova, Patricia Kazadi, Robert Janowski, Magda Welc i Trebunie Tutki, które przyjadą do nas prosto z Zakopanego. Koncert zacznie się 3 grudnia o 16:00.Zapalenie lampek na choince przy Zamku Królewskim - 3 grudnia w czasie koncertu na placu Zamkowym, około godziny 16.00.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

band/mz