Rolkarze przejadą przez trzy dzielnice, piesza masa krytyczna przejdzie przez dwie

Autor:
mg/b
Źródło:
PAP
Przejazd rolkarzy w Warszawie (wideo archiwalne)
Przejazd rolkarzy w Warszawie (wideo archiwalne)
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Przejazd rolkarzy w Warszawie

W czwartek wieczorem rolkarze pokonają około 16 kilometrów, trasą prowadzącą przez Śródmieście, Ochotę i Mokotów. Z kolei piesi przejdą ulicami łączącymi obie Pragi. Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy i pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej.

Rolkarze startują o godz. 20.30 sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Nightskating przejedzie ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, rondo de Gaulle’a, Aleje Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowska, plac Konstytucji, Waryńskiego, Batorego, aleja Niepodległości, Woronicza, Żwirki i Wigury, Wawelska, aeja. Niepodległości, Chałubińskiego, rondo Czterdziestolatka, Aleje Jerozolimskie, rondo Dmowskiego, Marszałkowska, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

Trasa liczy około 16 kilometrów. Organizatorzy określają ją, jako łatwą i przygotowaną specjalnie dla najmłodszych uczestników. Zachęcają, by wszyscy mieli założone kaski i ochraniacze. Dodatkową atrakcję będą stroje uczestników. Organizatorzy proponują, by osoby biorące udział w przejeździe przebrały się za bajkowe postacie.

"Przejazd będzie zabezpieczać policja. Na trasie mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu, które będą oddziaływać także na kursowanie komunikacji miejskiej" - poinformował stołeczny ratusz.

"Wszyscy jesteśmy pieszymi"

O swoje powalczą także piesi. 1 czerwca odbędzie się Pierwsza Prawobrzeżna Piesza Masa Krytyczna. Wyruszy o godzinie 18.00 sprzed budynku Poczty Polskiej przy placu Wileńskim. Trasa przemarszu poprowadzi przez Targową, Zamoyskiego i Grochowską. Jak podkreślają organizatorzy, są to najważniejsze ulice łączące obie dzielnice. Za wigor i tempo marszu odpowiadać będą bębny Ritmo Bloco.

Organizator - Miasto Jest Nasze zaprasza do udziału w wydarzeniu wszystkich, którym na sercu leży bezpieczeństwo pieszych, rozbudowa i poprawa jakości dróg rowerowych, wytyczanie przejść naziemnych. "Data ta jest nieprzypadkowa; w pewnym sensie wszyscy jesteśmy dziećmi, a w sensie dosłownym: wszyscy jesteśmy pieszymi. Wykorzystajmy ten dzień, by zarówno w gronie znajomych, jak i tych najmłodszych, zawalczyć o nasze prawa, bezpieczeństwo i wygodę!" - przekazali w komunikacie organizatorzy.

Autor:mg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Marta Jakubiak / Kontakt 24

Pozostałe wiadomości