CBA zatrzymało warszawskiego notariusza. Chodzi o reprywatyzację

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
CBACBA zatrzymało warszawskiego notariusza

Warszawski notariusz został w środę zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ma to związek ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy reprywatyzacji stołecznych nieruchomości.

CBA poinformowało w środę rano, że agenci warszawskiej delegatury biura o zatrzymali kolejną osobę w związku z postępowaniem dotyczącym reprywatyzacji.

"Tym razem to jeden ze stołecznych notariuszy. Po zakończeniu czynności mężczyzna zostanie przewieziony do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszy zarzuty" - informuje CBA.

Śledczy nie zdradzają szczegółów dotyczących zatrzymanego, ani spraw, z którymi mógł on mieć związek. - Obecnie prowadzimy przeszukania w miejscu zatrzymania mężczyzny i kilku innych miejscach - zaznacza Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

"Niekorzystne rozporządzenie mieniem"

Zdaniem śledczych, notariusz mógł doprowadzić pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości ponad 13 milionów złotych.

"Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje także, że udzielił innej osobie pomocy w uniknięciu przez nią odpowiedzialności karnej w związku z postępowaniem toczącym się przed Sądem Okręgowym w Warszawie" - zaznaczono w komunikacie.

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie w ubiegłym tygodniu rozpoczął się największy proces w sprawie reprywatyzacji:

Prokurator odczytuje akt oskarżenia
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/b