Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Remontują wiadukt Trasy Siekierkowskiej, jezdnia zwężona w obu kierunkach

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plZwężenie jezdni na Trasie Siekierkowskiej

Z uwagi na remont wiaduktu Trasy Siekierkowskiej nad Wałem Miedzeszyńskim, przez cały lipiec jezdnia będzie zwężona. Wygrodzone są prawe pasy ruchu w obu kierunkach.

Jak informuje w komunikacie stołeczny ratusz, 1 lipca rozpoczął się pierwszy etap prac. Na czas jego trwania, na jezdni głównej Trasy Siekierkowskiej (al. Wieniawy-Długoszowskiego) w kierunku węzła Marsa, został zamknięty prawy pas ruchu. Kierowcy jadący w tej relacji mają do dyspozycji jeden pas. Zawężony zostanie także pas, którym można pojechać prosto i dalej zjechać na Gocław. Na tej samej wysokości wygrodzony jest również prawy pas jezdni głównej w kierunku Mokotowa. Jezdnia jest węższa również przy wjeździe na most Siekierkowski z Wału Miedzeszyńskiego od strony Wawra.

W czwartek przed godziną 8 na miejscu był Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. - Zwężone zostały prawe pasy zarówno w kierunku Mokotowa, jak i Rembertowa. Na tę chwilę roboty nie powodują utrudnień w ruchu - przekazał nasz reporter.

Zwężenie jezdni do końca lipca

Prace w tym miejscu mają zakończyć się 17 lipca. W tym samym dniu, rozpocznie się etap drugi. Wówczas wygrodzony zostanie lewy pas na jezdni głównej w stronę węzła Marsa. Na jezdni głównej w stronę Mokotowa zostaną zawężone oba pasy (prawy i lewy). Przejazd będzie możliwy środkiem jezdni, pomiędzy wygrodzeniami. Zawężona będzie także jezdnia, na której włączają się do ruchu wjeżdżający na most z Wału Miedzeszyńskiego od strony Wawra. Na wjeździe ustawiony zostanie znak "STOP', zakazujący przejazdu bez zatrzymania pojazdu. Zakończenie drugiego etapu prac, zaplanowano na ostatni dzień lipca.

Prace na Trasie Siekierkowskiej zostały podzielone na dwa etapyUM Warszawa

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl