Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

To boisko ma najlepsze lata za sobą. Nowa płyta, balon i większa powierzchnia

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd m.st. WarszawyBemowskie boisko zostanie zmodernizowane

Trzy i pół miliona złotych będzie kosztowała modernizacja bemowskiego boiska w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy Obrońców Tobruku. Urzędnicy podpisali właśnie umowę z wykonawcą prac.

O podpisaniu umowy z wykonawcą prac ratusz poinformował w czwartek, 20 maja. Firma Interhall ma przeprowadzić roboty w OSiR przy Obrońców Tobruku w dwóch etapach. Na lipiec i sierpień zaplanowane zostało powiększenie płyty boiska i wymiana nawierzchni ze sztucznej trawy. Po jej ułożeniu będzie możliwe staranie się o certyfikat jakości od FIFA.

Jak czytamy w komunikacie ratusza, obecnie boisko nie spełnia wymogów, a jego nawierzchnia czasy świetności ma już dawno za sobą. Po powiększeniu będzie miało wymiary 117 na 74 metry.

Na listopad została natomiast przewidziana budowa zadaszenia - pneumatycznej hali o wymiarach 111 x 74 i wysokości 18 metrów. Zdaniem urzędników, będzie to jeden z największych balonów w stolicy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Trzy i pół miliona złotych

- Modernizujemy kolejny sportowy ośrodek w stolicy. Tym razem całkowitą metamorfozę przejdzie jedno z boisk Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej. Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać środki na ten cel w naszym budżecie i szybko znaleźć wykonawcę - podkreśla wiceprezydent Renata Kaznowska, cytowana w komunikacie urzędu miasta.

Wykonawca otrzyma za to zadanie ponad 3,5 miliona złotych. "Zadanie jest współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na kwotę 1 826 500 złotych, a pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta" - zaznacza ratusz.

Po ukończeniu modernizacji Bemowski OSiR będzie miał w ofercie dwa boiska wyposażone w sztuczną murawę, przy czym jedno z nich będzie zadaszone.

Trwa zadaszanie orlików

Przy okazji nowej umowy, ratusz pochwalił się też innymi inwestycjami w sport. Urzędnicy przypominają, że wkrótce dobiegnie końca modernizacja Ośrodka Hutnik przy Marymonckiej.

W tym roku zadaszenie i nową nawierzchnię mają zyskać Orliki na Pradze-Północ (przy Szanajcy 5) i w Wilanowie (przy Worobczuka). Natomiast wcześniej w ramach zadaszania boisk sportowych, hale pneumatyczne pojawiły się nad czterema obiektami: przy Kowalczyka/Krzyżówki na Białołęce, przy Kazimierzowskiej 58 na Mokotowie, przy Sosnkowskiego 3 w Ursusie oraz przy Sytej 123 w Wilanowie.

Informowaliśmy też o planach modernizacji stadionu Marymontu;

Zamknięto trybunę stadionu Marymontu

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy