Warszawa reklamuje imprezę, na którą nie dała zgody

Warszawa

fot. urząd miasta

"Jak pewnie doskonale wiecie w niedzielę będzie uroczyste otwarcie Stadionu Narodowego" – urząd miasta zapowiada w internecie imprezę, na którą... się nie zgodził.

Wciąż trwa "wyścig z czasem" – urzędnicy nie mogli się oficjalnie zgodzić na imprezę - dlatego teraz w ekspresowym tempie zbierają brakujące podpisy pod dokumentami, żeby wyrobić się na 29 stycznia.

W poniedziałek stołeczny ratusz odmówił zgody na organizację imprezy, bo stadionu nie zdążyły sprawdzić odpowiednie służby. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że impreza się odbędzie. Nim strażacy orzekli, że cały obiekt jest bezpieczny, założyła się o to minister sportu, otwarcie stadionu zapowiedziały rozwieszone na mieście billboardy, a teraz również stołeczny ratusz.

Ograniczenie parkowania

Urząd miasta zaprosił na otwarcie na swoim profilu na facebooku, przy okazji odsyłając na swoją oficjalną stronę i zapowiadając utrudnienia w ruchu:

W dniu imprezy przewiduje się wprowadzenie ograniczenia w parkowaniu poprzez wprowadzenie znaku B-36 z tabliczką T-24 informującą, że pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela, na następujących ciągach ulic w otoczeniu Stadionu Narodowego:

- ul. Wybrzeże Szczecińskie na odc. od ul. Okrzei do al. Poniatowskiego,- ul. Wał Miedzeszyński na odc. od al. Poniatowskiego do Trasy Łazienkowskiej z wyłączeniem parkingu dla samochodów osobowych po zachodniej stronie ul. Wał Miedzeszyński,- al. Zieleniecka,- ul. Lubelska,- ul. Skaryszewska,- ul. Zamoyskiego na odc. od ul. Marcinkowskiego do ul. Mińskiej,- ciąg ulic: al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona na odc. od Wisłostrady do ul. Kinowej.

Od godziny 12:00 przewiduje się zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

- ul. Francuska – całkowity zakaz wjazdu,- al. Zieleniecka – zostaje przeznaczona tylko dla pojazdów komunikacji publicznej,- obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami al. Waszyngtona – ul. Saską – ul. Zwycięzców – ul. Wał Miedzeszyński – ograniczony wjazd tylko dla mieszkańców.

W celu ułatwienia dostępu pieszych korzystających z komunikacji publicznej w drodze do Stadionu Narodowego zostanie wyznaczone dodatkowe przejście dla pieszych w poziomie jezdni przez al. Poniatowskiego na wysokości przystanków tramwajowych znajdujących się przed rondem Waszyngtona.

Na zakończenie koncertów między godziną 19:00 a 19:30 przewiduje się zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

- ciąg ulic: Al. Jerozolimskie - al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona na odc. od rondo de Gaulle'a do ul. Kinowej wraz z wyłączeniem ruchu tramwajowego,- planuje się wprowadzenie operacyjnego zamknięcia ciągu ulic: ul. Wybrzeże Szczecińskie – ul. Wal Miedzeszyński na odc. od Mostu Świętokrzyskiego do Trasy Łazienkowskiej.

Przystanki komunikacji publicznej dla powracających z imprezy od godziny 19:00 będą zlokalizowane w al. Waszyngtona na odcinku od ul. Saskiej do ul. Międzynarodowej. Istniejące przystanki komunikacji publicznej w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Waszyngtona będą zawieszone

Bramy Stadionu Narodowego otwarte będą od godz. 14. Wejść będzie można przez bramy zlokalizowane od alei Księcia Jana Poniatowskiego, od ronda Waszyngtona i od ul. Sokolej.

Koncerty zakończy o godz. 20 wielkim pokazem sztucznych ogni, który będzie dobrze widoczny w okolicach stadionu oraz po zachodniej stronie Wisły.

ran