Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Urzędnicy przygotowują Karty Ucznia dla pierwszoklasistów 

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ZTMAutobusy, tramwaje i pociągi będą dokładniej odkażane

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie przygotowuje się do kolejnego roku szkolnego i już teraz zbiera informacje o pierwszoklasistach, którzy rozpoczną we wrześniu naukę. Jak informują urzędnicy, chodzi o sprawne wyrabianie Kart Ucznia, które upoważniają do darmowych przejazdów komunikacją zbiorową.

"W następnym roku szkolnym pierwszaków będzie około 15 tysięcy i tyle kart musimy przygotować. Dlatego już teraz rozpoczęliśmy współpracę ze szkołami" - czytamy w komunikacie ratusza. Rozpoczynający naukę pierwszoklasiści odbiorą swoje karty w szkołach.

Wniosek można złożyć osobiście lub elektronicznie

Aby korzystać z bezpłatnych przejazdów wystarczy tylko, żeby rodzice złożyli w szkole wniosek wraz z aktualnym zdjęciem dziecka o wymiarach 3,5x4,5 cm. Dalszymi formalnościami zajmuje się szkoła, która przekazuje dokumenty do ratusza. Wniosek można również złożyć elektronicznie. Każda szkoła otrzymała od Zarządu Transportu Miejskiego indywidualny link do aplikacji, który może przesłać rodzicom.

Inaczej jest w przypadku dzieci, które mieszkają w Warszawie, ale uczęszczają do szkoły poza jej granicami. "Aby wyrobić Kartę Ucznia, rodzice powinni odwiedzić Punkt Obsługi Pasażerów z kompletem dokumentów: wniosek, zdjęcie ucznia, legitymacja szkolna, zaświadczenie ze szkoły o miejscu zamieszkania ucznia oraz uczęszczaniu do danej szkoły w określonym roku szkolnym, dokument potwierdzający tożsamość dziecka" - informują urzędnicy.

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym dla uczniów są nadawane na czas nauki szkolnej. Karty Ucznia są wydawane na maksymalnie cztery lata. Po ukończeniu szkoły podstawowej tracą one swoją ważność i należy wyrobić Kartę Młodego Warszawiaka lub Warszawską Kartę Miejską.

Jak przekazali urzędnicy, szczegółowych informacji na temat Karty Ucznia należy szukać na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Justyna Suchecka o tym, do jakiej szkoły wrócą uczniowie. Cała rozmowa (materiał z 9 maja)TVN24

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZTM