Najnowsze

Weekendowy punkt szczepień przeciw COVID-19 na placu Defilad będzie czynny codziennie

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
Gliński apeluje o szczepienie się przeciw COVID-19
Gliński apeluje o szczepienie się przeciw COVID-19TVN24
wideo 2/4
TVN24Gliński apeluje o szczepienie się przeciw COVID-19

Punkt szczepień przeciw COVID-19 na placu Defilad w centrum Warszawy będzie czynny przez cały tydzień. Chętni mogą zaszczepić się bez wcześniejszego umawiania się codziennie w godzinach 8-20. Według danych ratusza, w uruchamianych w weekendy miejskich punktach podano blisko pięć tysięcy dawek szczepionek.

Punkt przed Pałacem Kultury i Nauki znajduje się przy wyjściu z metra Centrum. Od środy będzie funkcjonował przez siedem dni w tygodniu. Wcześniej pacjenci mogli zaszczepić się w nim przeciw koronawirusowi wyłącznie w weekendy.

Pacjenci mogą przyjść do punktu bez wcześniejszej rejestracji. Podawane są w nim jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson oraz dwudawkowy preparat marki Pfizer. Na miejscu jest obecny lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. roku życia (preparatem Pfizera). Dodatkowo w punkcie można wykonywać odpłatne testy na obecność koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Ile procent warszawiaków zaszczepiło się przeciw COVID-19?

"Warszawiacy wiedzą jak ważne są szczepienia przeciw COVID-19 - dotychczas w uruchamianych w weekendy miejskich punktach szczepień zaszczepiło się blisko pięć tysięcy osób" - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, cytowany w komunikacie ratusza. "Statystyki szczepień pokazują, że w całej Warszawie już ponad milion sto pięćdziesiąt tysięcy osób, czyli 64,5 procenta mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Dziękuję!" - podkreślił. "Przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 to nie tylko odpowiedzialność za siebie, ale też za bliskich i wszystkich mieszkańców Warszawy" - dodał.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska zwróciła z kolei uwagę, że punkt szczepień, który działa w samym centrum miasta, to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą zaszczepić się przeciw wirusowi SARS-CoV-2 bez dodatkowych formalności. "Widzimy, że zarówno mieszkańcy, jak i osoby odwiedzające Warszawę chętnie korzystają z możliwości szczepienia w wolnym czasie" - powiedziała. Poinformowała przy tym, że w ostatni weekend (13-14 sierpnia) w punkcie szczepień na skwerze Hoovera szczepionki otrzymało 312 osób, a w punkcie przy PKiN 364 osoby.

Miejskie punkty szczepień przeciw SARS-COV-2

Miasto przypomina, że również w najbliższy weekend będzie można zaszczepić się w pozostałych miejskich punktach uruchomionych przez miasto: w Centrum Nauki Kopernik w godzinach 12–17 (punkt uruchomiony w hallu głównym, po lewej stronie od wejścia), przy skwerze Hoovera w godzinach 12-19 (namiot przy Krakowskim Przedmieściu 60a), na terenie warszawskiego zoo w godzinach 11-17 (nieopodal budynku hipopotamiarni), na terenie Parku Wodnego Moczydło w godzinach 11-19.

Ponadto szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są również w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych: w przychodni przy ul. Chmielnej 14 na Śródmieściu, w Wawerskim Centrum Kultury przy Żegańskiej 1a, w hali sportowej OSiR Targówek przy Ossowskiego 25 oraz w Białołęckim Ośrodku Sporty przy Strumykowej 21.

Miasto zaznacza przy tym, że dla osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 od 2 do 31 sierpnia punkty szczepień przy Ossowskiego i Strumykowej są czynne w godz. 7.30-20.00 siedem dni w tygodniu.

W ramach akcji #Warszawaszczepi miasto uruchomiło łącznie 77 punktów szczepień przeciw COVID-19. Szczegółowe informacje o punktach szczepień dostępne są na stronie warszawaszczepi.pl.

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości