Przykleili się do witryny sklepu. To protest przeciwko konsumpcji i niszczeniu planety

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plProtest aktywistów z Extiction Rebellion na Marszałkowskiej

Kilku aktywistów z grupy Extinction Rebellion przykleiło się do witryny jednego ze sklepów popularnej marki odzieżowej przy Marszałkowskiej. Zostali wylegitymowani przez policję.

Akcja to odpowiedź na Black Friday - dzień, w którym sieci handlowe organizują promocje i wyprzedaże. "Fast fashion to zguba dla naszej planety. Protestujemy przeciwko napędzaniu konsumpcji i niszczeniu planety tylko i wyłącznie ze względu na chęć zysku. Produkcja ubrań odpowiada za 10% światowych emisji gazów cieplarnianych" - piszą na Facebooku aktywiści z Extinction Rebellion. Protestujący przynieśli ze sobą transparenty z hasłami "Szybka moda zabija" czy "Nieusuwalny ślad węglowy".

Na miejscu pojawiła się policja. Jak czytamy we wpisie Komendy Stołecznej Policji na twitterze, uczestnicy protestu zostali wylegitymowani. "Na ul. Marszałkowskiej do elementów infrastruktury jednego z obiektów przykleiło się sześć osób. Administrator obiektu nie wnosi o naszą interwencję. Po wylegitymowaniu osób czynności zakończono. Zalecamy większą ostrożność przy korzystaniu z kleju" - napisała KSP.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl