Znów przesadzają drzewa z placu Europejskiego. Metasekwoje i cypryśniki trafią do wolskich parków

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Przesadzanie metasekwoi z placu Europejskiego
Przesadzanie metasekwoi z placu Europejskiego
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPrzesadzanie metasekwoi z placu Europejskiego (wideo z kwietnia 2021 roku)

Na placu Europejskim rusza akcja przesadzania roślin. Do dwóch wolskich parków trafi w sumie 17 dużych drzew i ponad sto metrów kwadratowych krzewów. Działania mają związek z budową wieżowca The Bridge. Po jego ukończeniu inwestor będzie zobowiązany do posadzenia ponad stu nowych drzew na terenie dzielnicy.

To już kolejna operacja przesadzania drzew z placu Europejskiego. Wiosną ubiegłego roku informowaliśmy o przenoszeniu 42 metasekwoi z powodu budowy nowego wieżowca. Większość z nich trafiła wówczas na Pole Mokotowskie, ale kilka sztuk posadzono także na Woli. Tym razem rośliny z otoczenia biurowców znajdą nowy dom w wolskich parkach. Jak przekazał Urząd Dzielnicy Wola, w środę rozpoczęły się prace przy przesadzaniu krzewów, a w poniedziałek specjaliści zajmą się drzewami.

Tym razem na przeniesienie czeka dziewięć metasekwoi, osiem cypryśników i 34 metry kwadratowe dereni, które trafią do parku imienia Edwarda Szymańskiego, a także 75 metrów kwadratowych buków przeznaczonych do parku Moczydło.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Inwestor ma obowiązek posadzenia ponad stu nowych drzew

Urzędnicy tłumaczą, że jest to inicjatywa Dzielnicy Wola oraz firmy Ghelamco, na której terenie obecnie znajduje się zieleń. - Inwestor dysponuje zgodą na usunięcie tych drzew, która nakłada na niego obowiązek nasadzenia po zakończeniu inwestycji 115 drzew na terenie Woli. Dzięki przeprowadzce uda się zatrzymać w dzielnicy już rosnące drzewa, na których wzrost nie trzeba będzie czekać - informuje Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli, cytowany w komunikacie.

Konieczność przesadzenia roślin podyktowana jest powiększeniem placu budowy wieżowca The Bridge. Nowy wysokościowiec wznoszony jest tuż obok zabytkowego budynku wydawnictwa Bellona. Wolscy urzędnicy zapewniają, że inwestor deklaruje posadzenie nowych drzew i krzewów po zakończeniu prac budowlanych na placu Europejskim.  

- Dołożymy starań, aby po zakończeniu przewidzianych inwestycji plac Europejski stał się jeszcze bardziej zielony niż pierwotnie, a sama przestrzeń pozostała co najmniej tak atrakcyjna dla warszawianek i warszawiaków, jak to miało miejsce do tej pory. Ostatecznie bilans tych działań będzie dla miasta dodatni - zapowiada Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland, cytowany przez wolski urząd.

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Wola

Pozostałe wiadomości