Warszawa promuje się świąteczną iluminacją

Warszawa

UM"Bajkowy świat"

Warszawa postanowiła pochwalić się swoją świąteczną iluminacją na Trakcie Królewskim. Od piątku, przez dwa tygodnie, będzie ją można oglądać w spocie emitowanym na kanałach ogólnopolskich telewizji.

Jak tłumaczy ratusz, 30-sekundowy spot, ma zachęcić mieszkańców i nie tylko do świątecznych spacerów oświetlonymi ulicami stolicy.

- Okres świąteczno-noworoczny to wyjątkowy czas na pokazanie miasta w sposób inny niż zazwyczaj. Bajkowy klimat udekorowanych ulic, w tym nowej iluminacji na Krakowskim Przedmieściu, zachęca do odwiedzenia stolicy i wspólnego spędzania czasu w wyjątkowej, świątecznej atmosferze - czytamy w komunikacie.

Z muzyką Chopina w tleSpot został zmontowany z materiałów zarejestrowanych na początku grudnia 2012 roku i koncentruje się na nowych wzorach świetlnych dekoracji.

O nowej iluminacji pisaliśmy w połowie listopada.

Film został zilustrowany fragmentem utworu Fryderyka Chopina. W tegorocznym spocie wykorzystano fragment Walca e-moll op. posth. w wykonaniu Krzysztofa Trzaskowskiego.

W komunikacji miejskiej

Oprócz telewizji spot będzie również dostępny w internecie. Równolegle filmik będzie emitowany na nośnikach w tramwajach, autobusach i wagonach Szybkiej Kolei Miejskiej.

W najbliższych dniach spot zostanie skierowany do urzędów dzielnic i instytucji współfinansowanych z budżetu miasta z zachętą do pokazywania go na posiadanych nośnikach w ramach kampanii "Zakochaj się w Warszawie na święta".

Iluminacja w liczbach

Jak informował Zarząd Dróg Miejskich, konserwacja, montaż, demontaż i magazynowanie świetlnej instalacji, będzie kosztować ok. 120 tys. zł. Iluminacja wykorzystuje energooszczędną technologię ECO-LED.

Koszt energii elektrycznej za wszystkie światełka, w okresie od 1 grudnia 2012 do 2 lutego 2013, wyniesie ok. 40 tys. zł.

su/b